Zavřít reklamu

Fotosoustava nejnovějšího iPhonu 11 Pro (Max) se stala součástí již všemožných testů. Nedávno jsme se dočkali například porovnání s nejnovější vlajkovou lodí od Googlu v podobě Pixelu 4 a v minulosti se na našem magazínu objevilo srovnání fotoaparátu iPhonu 11 Pro s klasickou zrcadlovkou. Nyní jsme se však posunuli ještě dál, jelikož si pro své diváky připravil Matti Haapoja na svém YouTube kanále ještě více nezvyklé srovnání. Rozhodl se, že porovná fotografie z iPhonu 11 Pro společně se zrcadlovým fotoaparátem Canon 1DX Mark II, který vyjde společně s objektivem na bezmála 200 tisíc korun. Jak si obě tato zařízení vedla se dozvíte níže.

Na začátku videa, které najdete na konci tohoto článku, se nachází pět fotografií, u kterých není předem určené zařízení, které je vyfotilo. Fotografie tedy můžete prvně nastudovat a udělat si vlastní obrázek o tom, která z nich je svou kvalitou a zpracováním hodná toho, aby pocházela z iPhonu 11 Pro, a která naopak z Canonu 1DX Mark II. Pokud patříte mezi zrcadlovkami nepolíbené lidi, tak si troufám tvrdit, že se určitě v mnohých případech zmýlíte. Nejjednodušeji lze fotografie focené nejnovějším iPhonem a zrcadlovkou rozpoznat sledováním pozadí, respektive jeho rozmazáním. iPhone totiž tzv. bokeh efekt často zvýrazňuje až příliš, čímž dochází oproti zrcadlovému fotoaparátu k rozmazanějšímu pozadí. Stále se navíc setkáváme s objekty, u kterých není iPhone schopný rozpoznat pozadí naprosto všude. Právě tyto nedokonalosti dokáží fotografii focenou pomocí vlajkové lodě od Applu jednoduše prozradit.

V pozdější části videa nesmí samozřejmě chybět další porovnání. Veškeré fotografie najdete v galerii u tohoto odstavce. I přesto, že pro pokročilejší uživatele zrcadlovek je vcelku jednoduché určit, která fotka patří kterému zařízení, tak je nutné zmínit, že jsou si fotografie v určitých ohledech velmi podobné. Když pak navíc vezmeme v potaz, že základní verze iPhonu 11 Pro vyjde na 30 tisíc korun a samotné tělo Canonu 1DX Mark II bez objektivu na nějakých 140 tisíc korun, lze některé nedokonalosti iPhonu určitě odpustit. Samotné dvanáctiminutové video najdete pod tímto odstavcem. Kromě samotných fotografií si v něm můžete poslechnout různé poznámky a připomínky, které k nim autor videa, Matti Haapoja, dodává.

Související články

Dnes nejčtenější

.