Zavřít reklamu

Před více než dvěma týdny objevili vývojáři v betě iOS 13.2 animaci zobrazující dle všeho rozhraní pro regulaci aktivního potlačení okolního hluku. A jelikož se touto vychytávkou vychytávkou mají pochlubit i AirPods Pro, které jsou dle dostupných informací na spadnutí, víceméně se brala tato animace za nepřímé potvrzení jejich brzkého příchodu ze strany Applu. Je tomu ale skutečně tak?

Stoprocentní odpověď na tuto otázku samozřejmě zná jen sám Apple. Nicméně pokud se na toto rozhraní podíváme s patřičným odstupem, musíme přiznat, že jej ve výsledku nic nepředurčuje k tomu, aby bylo určené právě pro regulaci aktivního potlačení hluku pro AirPods. Tím v žádném případě nechceme říci, že k nastavování této funkce sloužit nebude, jelikož je velmi pravděpodobný spíše opak. Je však možné, že toto nastavení Apple do iOS přidal zkrátka proto, že jej od něj vyžadovali jeho partneři, kteří již sluchátka s možností nastavení určitých úrovní potlačení okolního hluku mají. Skvělým příkladem může být třeba společnost Bose, jejíž produkty v Online Storu Applu bez problému nakoupíte. Právě tato společnost má v nabídce mimo jiné model Noise Cancelling 700, u kterého si lze úroveň potlačení okolního hluku bez větších problémů nastavit. Tedy, jak se to vezme. Veškerá tato nastavení totiž probíhají přímo v aplikaci vytvořené Bose, což není tak komfortní jako kdybychom byli schopní nastavení potlačení okolního hluku “ladit” přes ovládací centrum, ve kterém je u některých sluchátek s aktivním potlačením okolního hluku v současnosti možné maximálně jej aktivovat či deaktivovat. S podobnou vychytávkou by mohla teoreticky přijít v budoucnu u některá ze sluchátek Beats, která již aktivní potlačení okolního hluku nabízí a například u nového modelu Solo Pro bychom se zřejmě nedivili tomu, kdyby jej Apple v budoucnu nějakým softwarovým updatem vylepšil právě možnosti nastavit si úrovně potlačení hluku dle svého gusta. 

Podtrženo, sečteno – přestože bychom rádi AirPods Pro v následujících několika dnech viděli a pevně věříme, že se tak stane, je potřeba si nalít čistého vína a na podobné důkazy se podívat i střízlivě. Jasně, bety obsahují i další náznaky blížící se nové generace sluchátek, ale na druhou stranu vzpomeňme na předešlé roky, kdy se zmínky o produktech v operačních systémech objevovaly mnohdy také dlouhé měsíce před jejich představením a to pravděpodobně z důvodu testování.

Související články

Dnes nejčtenější

.