Zavřít reklamu

Apple je zkrátka pojem, který se dostal do podvědomí i těm, jenž jablečným zařízením příliš neholdují. Díky tomu se jablečné společnosti podařilo na první místo v žebříčku nejhodnotnějších značek na světě vyšvihnout již před několika lety a od té doby si drží prvenství. Letošní rok není výjimkou a podle průzkumné agentury Interband se o svou pozici Apple rozhodně bát nemusí. Kromě akcií totiž roste i angažovanost zákazníků a důvěra se pomalu, ale jistě zvyšuje.

Pokud bychom vzali v potaz čistě tržní hodnotu, není na tom Apple vůbec špatně. Nicméně nejnovější průzkum společnosti Interband se týká spíše obecného povědomí o značce a schopnosti spotřebitelů ji rozlišit od těch ostatních. Konec konců, je to právě exkluzivita, oddanost zákazníků a povědomí, které postupně zvyšuje hodnotu společnosti. Kromě těchto zmíněných kritérií hodnotil průzkum také reakce uživatelů, jejich přístup k dané společností, pravidelnost, tedy jak často produkty kupují, a autenticitu značky. Applu se loni podařilo zabodovat rovnou ve třech oblastech, konkrétně v zapojení spotřebitelů do celkového chodu společnosti, jejich schopnosti odlišit jablečná zařízení od konkurence a pravidelnosti, s níž se k produktům vraceli. V letošním roce si Apple opět vysloužil nejlepší skóre rovnou ve třech odvětvích, shodou okolností stejných jako loni. Jediným rozdílem je pravidelnost, která byla nahrazena efektivním chodem společnosti. Na celý žebříček nejhodnotnějších značek světa se můžete podívat níže:

  1. Apple
  2. Google
  3. Amazon
  4. Microsoft
  5. Coca-Cola
  6. Samsung
  7. Toyota
  8. Mercedes
  9. McDonalds
  10. Disney

Jablečná společnost má zkrátka svou filozofii, která se jen tak nezapře. Díky tomu nabízí uživatelům unikátní zážitek a něco, co by u konkurence hledali jen těžko. Průzkumná agentura Interband tedy ohodnotila Apple na zhruba 234 miliard dolarů, což je o 9% víc než loni. Společnost si tak již sedmý rok v řadě udržela titul nejhodnotnější značky světa a zanechala konkurenci daleko za sebou. Ostatně, na paty technologickému gigantovi šlape jen Google a Amazon, kteří rostou podobným tempem. Na celý žebříček se nicméně můžete podívat níže. Nezbývá než čekat, do jak závratných výšin se povede Applu vyrůst. Společnosti se totiž daří i po tržní stránce, nedávno dosáhla bilionu dolarů a akcie by podle analytiků mohly brzy dosáhnout ceny 250 dolarů.

Související články

Dnes nejčtenější

.