Zavřít reklamu

iOS 13 je pro iPhony 6s a novější k dispozici již téměř měsíc. Během toho jsme vás na našem magazínu každý den zásobovali návody, které se týkaly tohoto operačního systému. I když se na první pohled může zdát, že je iOS 13, potažmo také iPadOS 13, velice podobný minulé generaci iOS, tak po bližším prozkoumávání zjistíte, že se změn událo hned několik. Po grafické stránce byste je hledali vcelku marně, avšak co se týče nových funkcí, tak těch je nově k dispozici opravdu požehnaně. Jedna z nich nese také název Umlčení neznámých volajících a jak už název napovídá, bude se jednat o funkci, která dokáže ztišit příchozí hovory od telefonních čísel, které váš iPhone nezná.

Jak v iOS 13 ztišit příchozí hovory z neznámých čísel

Na vašem iPhonu, na kterém máte nainstalovaný nejnovější iOS 13, se přesuňte do nativní aplikace Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak sjeďte o něco níže, dokud nenarazíte na záložku Telefon, kterou rozklikněte. Poté opět sjeďte o něco níže, kde už se pod kategorií Umlčování hovorů a zablokované kontakty nachází samotná funkce Umlčet neznámé volající. Pokud funkci aktivujete a váš iPhone rozpozná, že příchozí hovor pochází od neznámého kontaktu, tak automaticky dojde k přesměrování hovoru na záznamník. Samozřejmě, pokud vám zavolá nějaký z vašich kontaktů, popřípadě někdo, s kým už jste v minulosti telefonovali, tak se vám hovor klasicky zobrazí.

V případě, že vám tato funkce nestačí a i skrze její aktivaci vás neustále někdo otravuje, tak si můžete určité telefonní číslo či kontakt natvrdo zablokovat. Stačí pod funkcí Umlčet neznáme volající rozkliknout možnost Zablokované kontakty, kde už poté stačí stisknout tlačítko Přidat nový kontakt… Odsud si poté zvolíte určitý kontakt, který chcete zablokovat, a volbu potvrdíte. Pokud se vám tento kontakt někdy pokusí zavolat, tak se vám hovor od něj ani nezobrazí a druhá strana se vám jednoduše nedovolá. Kompletní návod pro zablokování telefonních čísel a kontaktů najdete ve článku vedle tohoto odstavce.

Dnes nejčtenější

.