Zavřít reklamu

Pokud už jste aktualizovali na zbrusu nový macOS 10.15 Catalina, který byl zpřístupněn pro širokou veřejnost minulý týden v pondělí, tak už jste jistě zjistili, že se v něm nenachází iTunes. Tento program byl po dlouhých 18 letech nahrazen trojicí programů s názvy Hudba, Podcasty a TV. Některé z vás možná napadlo, ve kterém z těchto programů vlastně budete schopni spravovat svůj iPhone a iPad? Odpověď na tuto otázku je vcelku jednoduchá – ani v jednom z nich. Kam se tedy správa zařízení z iTunes v macOS 10.15 Catalina vytratila, a jak ji používat?

Jak spravovat iPhone a iPad v macOS 10.15 Catalina

Správa iPhonu, iPadu a popřípadě taky dalších jablečných zařízení, je v Catalině o mnoho jednodušší, než se může zdát. Vše, co musíte udělat je, abyste vaše zařízení pomocí Lightning kabelu připojili k Macu či MacBooku. Poté otevřete Finder a v levém menu se přesuňte níže, kde se nachází sekce Místa. Pod ní už se poté vaše zařízení objeví. Po rozkliknutí už můžete provádět jakoukoliv správu, kterou potřebujete. Ovládání a rozpoložení je velice podobné, jako v iTunes. Většinu potřebných nastavení a akcí, například zálohování, najdete ihned na úvodní straně.

Pokud budete do vašeho zařízení například přenést hudbu, filmy, TV pořady, podcasty a další, tak tak můžete učinit pomocí horního menu. Zde se přesuňte do příslušené sekce, kde už si můžete jednoduše po vzoru iTunes navolit veškeré předvolby a přenos dat. Na závěr vám sdělím jeden malý tip. Pokud máte na vašem Macu málo místa, tak je dosti možné, že v něm máte uložené zálohy vašich zařízení. Pokud je chcete zobrazit a popřípadě smazat, tak na úvodní stránce po připojení zařízení sjeďte níže a klikněte na tlačítko Správa záloh. Zde už si můžete všechny zálohy zobrazit a popřípadě je kliknutím pravého tlačítka smazat.

Dnes nejčtenější

.