Jak na iPhonu velice jednoduše zablokovat telefonní číslo či určitý kontakt

Někdy se může stát, že budete potřebovat zablokovat telefonní číslo tak, aby se vám nemohlo dovolat. Důvodů pro tento čin je docela dost, například se může jednat o neodbytnou osobu, která vám nabízí nechtěné produkty. Taktéž se může stát, že se s někým nepohodnete a už dotyčnou osobu nepotřebujete slyšet. Pro tyto dva a každé další případy existuje v iOS jedna skvělá funkce, díky které si můžete velice jednoduše zablokovat určité telefonní číslo nebo kontakt.

Zablokování kontaktu

Pokud se chystáte zablokovat určitý kontakt, tak otevřete nativní aplikaci Telefon. Poté se v dolním menu přesuňte do možnosti Kontakty. Zde si poté otevřete určitý kontakt, sjeďte úplně dolů a klikněte na možnost Zablokovat volajícího.

Zablokování telefonního čísla

Pokud chcete zablokovat telefonní číslo, které vám volalo například před pár minutami, tak jednoduše otevřete aplikaci Telefon. Poté se v dolním menu přepněte do Historie. Zde poté u určitého telefonního čísla klikněte na „i“ v kroužku, sjeďte úplně dolů a tapněte na Zablokovat volajícího.

Odblokování telefonního čísla

Jestli se rozhodnete pro odblokování telefonního čísla nebo kontaktu, tak postupujte následovně. Otevřeme nativní aplikaci Nastavení, sjedeme níže, a poté rozklikneme možnost Telefon. Zde se přesuneme do kolonky Blokování hovorů a identifikace a v pravém horním rohu klikneme na Upravit. Poté už jen pomocí červeného mínuska odebereme číslo, které chceme odblokovat.

Doufám, že jste se díky tomuto návodu dozvěděli opět něco nového. Od teď už se nemusíte strachovat, že by se vám dovolala nějaká nežádaná osoba. Pokud by se vám rozhodla osoba, kterou máte zablokovanou, zavolat, tak uslyší pouze vyzvánění a vám se nic nezobrazí.

|
6
Leitz

Diskuze

  Dle meho nazoru radsi mene nez za kazdou cenu vypotit clanek denne. To je novinarina, to by se jeden poblil. Bud se opisuje manual, vydavaji reklamni clanky a nebo tupe preklady bez pridane hodnoty a co je jeste horsi, bez uvadeni zdroje.Tedy vlastne kradez. Smutne 🙁

  Reagovat

  Dokázal by mi někdo objasnit, kde “končí” iMessages, když pošlu zprávu osobě, která mě blokuje, tak se mi u zprávy stejně zobrazí “Doručeno”, ovšem myslím si, že tomu člověku se neukáže nic… je to zajímavé 😀

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz