Zavřít reklamu

Streamovací platforma Apple TV+ se pomalu ale jistě blíží a reklamní masáž se rozjela na plné obrátky. Apple zkrátka službu propaguje, kde se dá a neváhá při tom sáhnout jak po zvučných jménem, tak i po přímém srovnání s konkurencí. Podle jablečné společnosti má být zejména snímek See stejně velkolepý jako legendární série od HBO, Game of Thrones. Podobně silná slova použil v minulosti také Jason Momoa, který si v seriálu zahraje.

Netflix a HBO dostanou příští měsíc, konkrétně hned od 1. listopadu, pořádně zabrat. Na trh totiž vstoupí nová konkurence v podobě Apple TV+, která se nebojí vyzdvihnout svou zásobu známých herců a originálních snímků. Mezi ně patří také sci-fi seriál See, v němž si střihne roli hvězdný Jason Momoa, známý například z Aquamana, a herečka Alfre Woodard. Ta se proslavila především díky filmu Star Trek: První kontakt z roku 1997. Není divu, že Apple začíná takto zeširoka a zve si podobně zvučná jména. Jedna epizoda seriálu má totiž jablečnou společnost vyjít na více než 15 milionů dolarů a dohromady společnost do filmového obsahu investovala již přes miliardu dolarů. V každém případě počítá s tím, že se jí to časem vrátí a investice se vyplatí. To se konec konců v nejnovějším rozhovoru snaží dokázat i výkonní producenti Jamie Erlicht a Zack van Amburg, stojící za obsahem pro Apple TV+. Ti totiž See neváhali přirovnat ke Game of Thrones.

Podle oficiálních slov se má See odehrávat v dystopickém světě 600 let v budoucnosti a sledovat osud pozemšťanů, z nichž drtivá většina přišla o zrak. Stane se však zázrak a po dlouhé době se narodí dvě děti, které vidí a dokáží poznat okolí takové, jaké doopravdy je. To okamžitě vyústí ve válku kmenů a snahu získat zázračné děti na svou stranu. Samotný svět má být podle Jamieho stejně propracovaný a epický jako ten v Game of Thrones od HBO, což by potenciálně mohlo znamenat, že se můžeme těšit na pořádně rozsáhlé univerzum. A zatím to vypadá, že se nejedná jen o silná slova. Apple totiž najal biology, doktory a odborníky na přežití v nehostinných podmínkách, kteří mají pomoci udělat snímek co nejautentičtějším. Podle producentů se situaci rychle přizpůsobili i herci včetně Jasona Momoy, který se vžil do své role a k orientaci na hereckém place využíval například róbu, sekeru a spoustu dalších předmětů. Díky nim se mohl intuitivně pohybovat a využívat je také k tomu, aby instruoval ostatní kam mají jít. V každém případě to vypadá, že nás čeká po dlouhé době další kvalitní jízda, která by mohla příjemně překvapit. To se ale dozvíme až 1. listopadu, kdy Apple TV+ připutuje na naše obrazovky a za 4.99 dolarů, tedy něco málo přes 120 korun, nám nabídne spoustu originálních snímků a počinů.

Související články

Dnes nejčtenější

.