Zavřít reklamu

IPhony byly vždy poměrně odolná zařízení. Na internetu najdete pár videí, kdy nevoděodolné iPhony vydržely i několik minut pod vodou, a to bez úhony. Aby ale iPhone, který nedisponuje certifikací IP 6x, vydržel někde po celý rok, to je skutečně úctyhodné. Vše ještě umocní, pokud tomuto scénáři předchází pád z letadla.

Přesně tento příběh se stal v minulém roce fotografovi Haukuru Snorrasonovi, který v letadle dokumentoval každoroční povodeň řeky Skaftá na Islandu. V moment, kdy si chtěl natočit okolí na svůj iPhone 6S, mu vítr vytrhl zařízení z ruky. IPhone pak padal volným pádem z výšky 60 metrů do skalnatého terénu. Kdekdo by si pomyslel, že iPhone je po smrti. S osudem svého jablečného telefonu se tedy smířil i Haukur. Co se ale nestalo. O 13 měsíců později jej kontaktovali lidé, kteří mu oznámili, že během turistické vycházky v přírodě jeho iPhone nalezli. Co víc, iPhone byl plně funkční, a to i poté, co byl něco málo přes rok vystaven islandskému podnebí. Haukur si celou záležitost vysvětluje dopadem iPhonu do mechu, a ani nyní nevěří vlastním očím.

Souvisejíci

Není to samozřejmě první případ, kdy iPhone přežil na první pohled jistou smrt. Minulý rok jsme psali o iPhonu 7 Plus, který přežil pád z letadla, konkrétně tedy z výšky zhruba 300 metrů. Ještě kurióznější je už roky starý případ iPhonu 4. Jeho vlastník rybařil na zmrzlém rybníku. V ledu měl vysekanou jen malou díru. Co čert ale nechtěl, iPhone mu do ní spadl. O několik měsíců byl celý rybník vypuštěn kvůli problémům s přehradní nádrží. Do rozbahněného prostředí se vydal muž s detektorem kovů, který iPhone objevil a předal vlastníku. I když se telefon nacházel v ochranném obalu, bylo třeba jej umístit na 2 dny do mísy s rýží. Poté ale ještě pěkně posloužil.

Související články

Dnes nejčtenější

.