Zavřít reklamu

V posledních letech se stalo již jakousi tradicí, že k velkým upgradům iPhonů se Apple odhodlává vždy po třech letech. Vzpomeňme třeba na podobnost iPhonů 6, 6s či 7 nebo nyní X, XS a 11 Pro. Podle této rovnice je tak víceméně jasné, že příští rok bychom se měli dočkat alespoň po designové stránce telefonu zbrusu nového. A jak se podle prvních úniků zdá, ten by mohl stát skutečně za to.

Hranatý design iPhonů 4 a 5 je mnohými označován za ten nejlepší, se kterým kdy Apple přišel a jeho nepoužití na novějších iPhonech mu zazlívají. To by se však podle zdrojů analytika Ming-Chi Kua mělo příští rok minimálně zčásti změnit. Vlajková loď, která se na podzim 2020 představí, totiž nabídne nový kovový rám, který by měl designově vycházet z iPhonu 4. Přední a zadní sklo pak zůstane u telefonu zachováno zřejmě v podobě, na kterou jsme zvyklí i dnes – tedy se zakřivením na bocích. Částečné použití designu rámu z iPhonu 4 na iPhony 12 by bylo nesmírně zajímavé, jelikož by šlo o oživení jednoho ze zřejmě nejikoničtějších prvků, které se na iPhonech za dobu jejich existence objevily. Na tom má lví podíl bývalý šéfdesignér Applu Jony Ive, který na telefonu spolupracoval ještě se Stevem Jobsem. “Dvanáctka” by tak mohla vzdát svým způsobem oběma těmto jablečným velikánům hold. 

Nový typ rámu by si podle Kua vyžádal i zcela nový výrobní postup, který by mohl jeho cenu v porovnání s nynějšími rámy iPhonů 11 výrazně zdražit. Totéž pak platí i pro skleněná záda a přední stranu, jelikož i ty by musely být rámu určitým způsobem přizpůsobeny. Na druhou stranu, nové výrobní postupy by měly zajistit pro vnitřní antény daleko lepší signál, což by mohlo být ve výsledku klíčové zejména pro příjem 5G, které mají iPhony podporovat. Otázkou však je, jak výrazně by se podobné vylepšení promítlo na ceně, která se už tři roky drží na stejných hodnotách.

Kuo rovněž potvrdil, že se příští rok dočkáme malé úhlopříčkové evoluce. Nejmenší iPhone nabídne “jen” 5,4” displej, střední pak 6,1” a největší dokonce 6,7”, přičemž ve všech případech se má jednat o OLED. Letošní iPhone 11 je tedy zřejmě posledním zbrusu novým smartphonem od Applu s LCD displejem. V příštím roce by jej sice měl nabídnout i přepracovaný iPhone 8 s novými vnitřnostmi, avšak ten za zbrusu nový považovat vzhledem k premiéře původního modelu v roce 2017 nelze. Tak či onak, všechny podobné zprávy je zatím potřeba brát alespoň s mírným nadhledem, jelikož do jejich potvrzení je stále daleko. Nicméně Kuovy předpovědi se většinou ukáží ve finále jako pravdivé a ani tentokrát bychom se nedivili, kdyby tomu tak bylo. 

Související články

Dnes nejčtenější

.