Zavřít reklamu

Jablečná společnost je známá svou tendencí být hlavním inovátorem na trhu a udávat směr, jímž se ostatní společnosti budou ubírat. Nejinak je tomu i z hlediska ekologie a životního prostředí, které je poslední dobou docela žhavým tématem, a to ať už v politických kruzích nebo mezi samotnými uživateli. Apple vycítil příležitost a před lety se rozhodl spustit novou iniciativu, jež má za cíl ulevit planetě a pomoci společnosti stát se o trochu zelenější.

Apple zkrátka vede nejen na poli technologického trhu, ale de facto i toho energetického. Za celý loňský rok nainstalovala společnost více solárních panelů než jakákoliv jiná organizace ve Spojených státech a pokořila dosavadní rekordy. Dokonce se jablečné společnosti podařilo vyprodukovat 393.3 megawattů elektřiny, což překonalo takové giganty jako Amazon a Target. Apple však s iniciativou zdaleka nekončí a po úspěšném vybudování Apple Parku, který se může pyšnit solárními panely i nízkou ekologickou stopou, pokročil do další fáze. Tím jsou investice v Číně, kde společnost zbudovala fond čisté energie, do nějž chce do roku 2022 nasypat přes 300 milionů dolarů. Následně kontaktovala tamní dodavatele, kteří jí mají pomoci jak s finanční stránkou, tak s vybudováním tří větrných farem. Ty mají spolu s dalšími chystanými projekty vyprodukovat až jeden gigawatt čisté elektřiny.

Souvisejíci

Konkrétně se jedná o větrné farmy v oblasti Hunan a Hubei, jež jsou již v provozu a generují zhruba 134 megawattů, jimiž kompenzují část z celkové spotřeby Číny. Apple v tiskové zprávě také vyzdvihl fakt, že dohromady 44 dodavatelů a partnerů z 16 zemí se zavázalo k využívání 100% čisté energie, alespoň při výrobě Apple produktů. Podle jablečné společnosti se jak technologickému gigantovi, tak spolupracujícím firmám podaří dosáhnout celkově čtyř gigawattů nezávadné elektřiny. Zda se to podaří je zatím otázkou, ale Apple má jako jedna z mála společností slušně našlápnuto k tomu stát se ekologickým tahounem. Konec konců, ať už je váš názor na Tima Cooka jakýkoliv, jednu věc mu nelze upřít – svá slova vždy podloží činy.

Související články

Dnes nejčtenější

.