Zavřít reklamu

Na počátku tohoto týdne jsme se dočkali dlouho očekávaného představení nové řady iPhonů 11, které s sebou přinesly spoustu inovací. Pokud pomineme klasické navýšení výkonu, tak velkého vylepšení se dočkal samotný fotoaparát. Největší vylepšení fotoaparátu dostal iPhone 11 Pro, který nyní disponuje hned třemi čočkami a jeho výsledné fotografie jsou doslova úchvatné. Zajímavou novinkou je však takzvaný Deep Fusion, který by měl přenést fotografování s jablečným telefonem na zcela jinou úroveň.

Funkce Deep Fusion pro fotografování využívá Neural Engine, který nalezneme v čipu Apple A13 Bionic, a za pomocí strojového učení vytváří výsledné fotografie. Jak ale celý proces tvorby fotografie probíhá? Pro uživatele je proces pořízení fotografie dá se říci stejný. Jednoduše stačí zmáčknout spoušť, chvíli počkat a máme hotovo. Jenže zatímco my se musíme potýkat s pouhým klepnutím na spoušť, iPhone se musí vypořádat hned s několika operacemi. Totiž ještě předtím, než klepneme na zmiňovanou spoušť, si funkce Deep Fusion vytvoří osm snímků, s kterými posléze pracuje. V momentě, kdy na spoušť již skutečně klepneme, se vytvoří jedna dlouhá expozice, kterou spolu s osmi předem vytvořenými snímky zpracuje a vzájemně propojí zmiňovaný Neural Engine. Ten totiž zajistí poskládání co nejkvalitnější a hlavně co nejdetailnější výsledné fotografie ze všech pořízených snímků, které dohromady disponují asi 24 miliony pixely, a to hezky bod po bodu. Kvalita by tedy měla být vskutku úchvatná.

Takto vypadá výsledná fotografie s funkcí Deep Fusion:

apple-deep-fusion-nahled-funkce

Souvisejíci

Podle slov Applu by se mělo jednat o opravdu skvělou funkci. Kdy se jí však majitelé nejnovějších iPhonů dočkají je však prozatím nejasné. Funkce Deep Fusion totiž nedorazí ihned, ale pravděpodobně až koncem listopadu a to v podobě softwarové aktualizace. Podobnou funkcí se však již delší dobu pyšní telefony z řady Google Pixel, které nabízejí takzvaný Google Night Sight. Ten funguje velice obdobně, jelikož taktéž zpracovává fotografii hned z několika snímků a využívá pro to také strojového učení. Jak dobře bude funkce Deep Fusion ve finále fungovat samozřejmě prozatím nedokážeme posoudit, avšak rozhodně se máme na co těšit.

Související články

Dnes nejčtenější

.