Zavřít reklamu

Pokud už jste se konečně rozhodli, že namísto nahrávání písniček do vašeho iPhonu či jiného zařízení, začnete využívat streamovací služby, tak je před vámi jeden důležitý krok. Musíte si vybrat tu správnou streamovací službu, kterou budete využívat. Na tomto poli existují dva největší konkurenti – jeden z nich je Spotify a druhý Apple Music. A právě o tom prvním, tedy o Spotify, si v tomto článku shrneme vše, co jste o něm chtěli vědět. Vzhledem k tomu, že využívání Spotify ve verzi zdarma není moc příjemné – především kvůli reklamám a dalším věcem, o kterých si řekneme později – tak se v tomto článku budeme zabývat především Spotify Premium. Není na co čekat, vrhněme se přímo na věc.

Kolik stojí Spotify Premium?

V naprosto základním programu, tedy pro jednotlivce, vyjde Spotify Premium na 5,99 euro za měsíc. Využít však můžete i dalších programů. Například každý student vysoké školy, který Spotify potvrdí, že doopravdy studuje na vysoké škole, získá měsíční předplatné Spotify Premium za 2,99 euro. Zajímavá volba je také možnost využití rodinného předplatného, které vyjde 8,99 euro měsíčně. Jednotlivci a studenti navíc mohou využít dlouhodobé akce, kdy mají první tři měsíce předplatného zdarma.

Kdo se může připojit do rodinného předplatného?

Do rodinného předplatného se může připojit až pět lidí, dohromady s vámi můžete být tedy součástí rodinného předplatného šest lidí. Existují ale omezení, která musíte v rámci rodinného předplatného respektovat. Všechny osoby musí bydlet na naprosto stejné adrese, respektive, musí mít v profilu Spotify nastavené, že žijí na stejné adrese. Pokud byste tedy chtěli s kamarády na rodinném předplatném ušetřit, tak můžete – musíte si ale nastavit, že žijete na stejné adrese. Vzhledem k tomu, že jsem podobnou věc řešil i osobně, tak je tento proces vcelku složitý. Vzhledem k tomu, že vám Spotify nedává možnost si upravit adresu, tak si musíte vytvořit úplně nový účet. Při zakládání musí všichni vaši kamarádi zadat, že žijí na stejné adrese. V opačném případě vám bude Spotify Premium pro rodinu fungovat, ale po chvilce přestane.

Kde je Spotify Premium dostupné?

Pokud se ptáte, zdali je Spotify Premium vůbec dostupné v Česku, či na Slovensku, tak se nemusíte bát. Samozřejmě, že ano. Dohromady je Spotify Premium dostupné v 81 státech po celém světě, včetně Evropy, Ameriky, Nového Zélandu a dalších. Na mapu dostupnosti se můžete podívat níže. Pro porovnání, Apple Music je k dispozici ve 113 státech světa a Google Play Music v 63 státech světa.

Spotify Premium: vše, co jste chtěli vědět

V čem je Spotify Premium lepší v porovnání s verzí zdarma?

Jak už jsem zmínil v úvodu, tak pokud se rozhodnete pro Spotify, tak bude nejlepší, když si jej ihned předplatíte. Jaké jsou ale rozdíly ve Spotify Premium a ve verzi zdarma? Pojďme se podívat na ty nejzákladnější:

  • Poslouchání bez reklam – pokud budete využívat Spotify zdarma, tak vám za některými skladbami bude hrát reklama. Kdo by chtěl při poslouchání hudby vůbec poslouchat reklamy? Stačí, že jich je nespočet v televizi.
  • Poslouchání offline – pokud si předplatíte Spotify Premium, tak se nemusíte spoléhat na signál a dostupnost mobilních dat. Všechny vaše skladby si bez problému můžete stáhnout přímo do vašeho zařízení. Budou tak dostupné kdykoliv a kdekoliv – offline.
  • Nové skladby – umělci, kteří vydávají nové skladby a alba, mohou uživatelům klasického bezplatného Spotify „odsunout“ vydání až o dva týdny. Vsadím se, že rozhodně nechcete čekat na to, až si budete moct poslechnout písničku od vašeho oblíbeného autora.
  • Kvalita skladeb – ve verzi zdarma máte k dispozici maximální kvalitu skladeb 160 Kbps. Pokud si předplatíte Spotify Premium, tak můžete využít až dvojnásobnou kvalitu, tj. 320 Kbps.
  • Přeskakování skladeb – v případě bezplatného Spotify nemůžete přeskakovat skladby. Prostě a jednoduše musíte poslouchat to, co vám Spotify naservíruje. Přiznejme si, kdy by poslouchal hudbu která se mu nelíbí. Přeskakování skladeb musí být naprostou samozřejmostí.

Jak zrušit Spotify Premium?

Pokud už jste si Spotify Premium vyzkoušeli a zjistili jste, že vám nevyhovuje, tak plán předplatného samozřejmě můžete ukončit. Musíte se ale přesunout na webové rozhraní Spotify, konkrétně na tento odkaz, kde klikněte v levém menu na možnost Předplatné. Poté zvolte možnost Změnit nebo zrušit. Poté už jen stačí, abyste kliknuli na možnost Spravovat předplatné a nakonec Zrušit Premium. Poté už budete informováni o tom, že dojde ke zrušení vašeho předplatného společně s datumem vyúčtování.

Závěr

Souvisejíci

Doufám, že jste v tomto článku našli veškeré informace, které jste o Spotify, potažmo Spotify Premium, potřebovali vědět. Osobně využívám Spotify Premium již několik let a musím říct, že oproti klasickému stahování a nahrávání hudby do iPhonu je možnost streamování naprosto skvělá. Doby stahování „empétrojek“ jsou dávno pryč a momentálně frčí právě streamovací služby, které jsou levné, jednoduché a prostě skvělé. Jakou streamovací službu využíváte vy a proč? Dejte nám to vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější

.