Zavřít reklamu

Na jaře jsme psali o tom, že se na platformu macOS chystá velký návrat prohlížeče od společnosti Microsoft. Doby Exploreru jsou již dávno pryč, Microsoft na macOS chystá svůj nový prohlížeč Edge, který navíc momentálně prochází stádiem masivního přepracování. Fáze vývoje je téměř hotová a Microsoft se ohání superlativy.

Souvisejíci

Dnes vydal Microsoft oznámení ve kterém tvrdí, že i když je současná verze Edge pro Windows a macOS stále ve fázi betaverze, už nyní je prohlížeč dostatečně stabilní a funkční, že je možné jej plnohodnotně používat na denní bázi. Nově vyvíjena verze prohlížeče Edge, která běží na enginu Chromium, slibuje to nejlepší, s čím v oblasti internetových prohlížečů Microsoft kdy přišel. Nový prohlížeč by měl být velmi rychlý, spolehlivý, vizuálně minimalistický ale stejně tak velmi funkční, a to díky již zmiňovanému enginu Chromium, díky kterému je například možné využívat takřka celou knihovnu plug-inů/rozšíření z Chromu.

První testovací verze pro platformu macOS se objevila už v květnu, od té doby probíhá testování a Microsoft pravidelně zveřejňuje nové buildy, které obvykle kromě oprav přináší i nějaká funkční rozšíření. V současné době Microsoft zveřejnil třetí velký build, který je před finálním vydáním poslední. Pokud vás tedy nový prohlížeč od Microsoftu zajímá, můžete jej vyzkoušet. V současné době prohlížeč podporuje 14 jazyků (čeština zatím dostupná není), širokou knihovnu rozšíření, personalizaci, tmavý režim, integrovaný Windows Defender App Guard, režim kompatibility pro Internet Explorer a mnoho dalšího. Nejnovější verzi prohlížeče Edge pro macOS si můžete stáhnout zde. Do současné době si jej stáhlo více než milion lidí, což je na betatest slušné číslo.

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.