Zavřít reklamu

Internetový prohlížeč Microsoft Explorer není mezi uživateli zrovna oblíbený, přesto Microsoft představil jeho nástupce Edge. Ten můžou uživatelé už teď testovat na platformě Windows, a nově má vyjít také pro MacOS – tedy 16 let poté, co byl představen Explorer pro počítače Apple. Postaven bude na konkurenčním Chromiu, aby byl použitelný na co nejvíce platformách. Datum vydání není stanovený, ale pojďme se podívat, co Edge na MacOS přinese.

O novinkách a vlastnostech prohlížeče přednese Microsoft na vývojářské konferenci BUILD, kterou pořádá tento týden. Podle sdíleného videa bude navíc nový Edge pro MacOS vypadat podobně jako Google Chrome. Microsoft se vyjádřil následovně: „S úplnou podporou standardních PWA nainstalovaných přímo z prohlížeče je můžete využít v desktopovém prostředí v plné síle. Vzhledem k tomu, že budou další verze MS Edge fungovat jako platforma, bude zajištěna konzistentní funkčnost napříč systémy Windows a MacOS bez ohledu na verzi operačního systému.“

Jaké funkce MS Edge (nejenom) v MacOS nabídne?

Dočkáme se nového nastavení pro ochranu osobních údajů, potažmo bude možné omezit, aby jednotlivé weby a servery své uživatele skenovaly. Do jaké míry budete své údaje tajit určíte nastavením Neomezené/Vyvážené/Přísné, kdy poslední z variant zamezí skenování téměř úplně.

Další novinka se jmenuje „Kolekce“, a bude nabízet shromažďování, organizování, sdílení a exportování informací. Pravděpodobně dojde také k integraci kancelířského balíčku Microsoft Office 365. Součástí nového prohlížeče Edge bude i tzv. „Internet Explorer mód“ – ten zajistí zpětnou kompatibilitu se staršími aplikacemi, které jsou vázané na původní prohlížeč. Internet Explorer je stále využíván v řadě společností jako jediný povolený prohlížeč.

Jak jsme už zmínili, datum vydání není zatím stanovený, pravděpodobně se ale dočkáme prohlížeče Edge pro MacOS v následujících měsících. Na videu jsou sice vidět ukázky z Windows, na konci ale Microsoft ukázal snímek z prostředí MacOS.

Microsoft Edge prohlížeč - představení pro MacOS

Související články

Dnes nejčtenější