Zavřít reklamu

Občas se můžete dostat do situace, kdy bude potřebovat váš kamarád s Macem či MacBookem potřebovat pomoci. Vzhledem k tomu, že vy, jakožto naši čtenáři, pravidelně každý den čtete tyto návody, tak jste o krok napřed, a proto si můžete dovolit kamarádovi pomoci. Ve většině případů byste si nejspíše stáhli nějaký program ke sdílení obrazovky, většinou TeamViewer, a poté byste se navzájem propojili a pomohli si. Proč to ale dělat tak složitě a instalovat do systému další program, když existuje nativní aplikace, ve které lze sdílení obrazovky okamžitě započít? Pokud vás tohle téma zajímá, tak si určitě přečtěte tento článek až do konce, abyste zjistili, jak na to.

Jak na Macu sdílet obrazovku

Sdílení obrazovky na Macu je velice jednoduché. Je jedno, zdali chcete sdílet vaší obrazovku někomu jinému, anebo jste vy ten, který se potřebuje k nějaké vzdálené obrazovce připojit. V obou těchto případech je postup prakticky úplně stejný, jen s odlišným zakončením. Spusťte tedy na Macu aplikaci Zprávy, a poté si v levé části aplikace zvolte uživatele, se kterým chcete obrazovku sdílet. Jakmile tak učiníte, tak v pravé horní části okna klikněte na Podrobnosti. Objeví se veškeré informace ohledně  kontaktu, sdílené dokumenty a další data, která máte s kontaktem společná. Pro započatí sdílení obrazovky stačí, když v okně kliknete na ikonu dvou displejů v kolečku. Poté už se jen zobrazí poslední menu, ve kterém zvolíte, zdali chcete kontakt požádat o sdílení obrazovky, anebo chcete kontakt pozvat ke sdílení vaší obrazovky. Podle vlastního uvážení si zvolte vám vyhovující možnost. Poté se spustí aplikace Sdílení obrazovky, která už s vámi projde celý proces propojení. Žádost o sdílení samozřejmě musíte vy, anebo druhá strana, schválit. Jen tak se tedy na počítač jiné osoby nedostanete.

Souvisejíci

Abyste se mohli navzájem s druhou stranou propojit, tak je samozřejmě nutné, abyste oba dva byli na zařízení s macOS – tj. Mac či MacBook. Spojit se tímto způsobem s uživatelem, který běží například na operačním systému Windows, bohužel není možné. V tomto případě tedy musíte sáhnout po nějakém programu třetí strany. I tak si ale myslím, že je možnost sdílení obrazovky přímo v Macu v aplikaci Zprávy naprosto parádní. Tato funkce jen potvrzuje fakt, že je aplikace Zprávy naprosto parádní a komplexnější, než se může zdát.

Související články

Dnes nejčtenější

.