Zavřít reklamu

Pokud jste někdy na YouTube hledali videa se zaměřením na jablečné produkty, tak už jste se možná mohli setkat s půvabnou iJustine. Ta má na svém YouTubovém kanálu téměř 6 miliónů odběratelů a své diváky láká především na různá technická videa, ve kterých recenzuje a představuje produkty, či dává tipy na různé aplikace. Její tvorba je opravdu rozsáhlá a přiznejme si, kdo z mužského pohlaví by se nepodíval na ženu, která se zabývá moderními technologiemi. iJustine se své působení rozhodla ještě více rozšířit, a proto spojila síly s Ripple Training, tedy portálem, který se zabývá publikováním různých návodů a tutoriálů. Z této kolaborace tedy vzniklo několik videí, ve kterých vás může iJustine učit práci v programu Final Cut Pro X.

Každá lekce je dlouhá pět až osm minut.

iJustine, pravým jménem Justine Ezarik, pojmenovala svou vlastní sérii videí „iJustine Teaches FCP X“, v překladu „Justine učí FCP X“. Vzhledem k tomu, že už několik let působí aktivně na YouTube, tak má s editací videa patřičné zkušenosti. Rozhodla se tedy, že tyto zkušenosti předá i ostatním lidem v dohromady 16 lekcích, ve kterých vás naučí prakticky vše, co můžete ve Final Cutu potřebovat. Součástí lekcí je například editace videí z vícero kamer, přidávání hudby, úprava barev, přidávání efektů a textu, či příprava videa pro export na YouTube. Každá lekce je dlouhá pět až osm minut, rozhodně se tedy nemusíte bát, že byste museli trávit u těchto tutoriálů několik hodin denně.

Série videí je vytvořena v rámci speciální aplikace, kterou si můžete přímo importovat do aplikace Final Cut. Pokud tedy budete něco potřebovat, tak není třeba neustále přeskakovat mezi aplikací s návody a Final Cutem – tutoriály si jednoduše zobrazíte přímo z menu. Vzhledem k tomu, že se Ripple Training zabývá spíše profesionálními tutoriály nejen na Final Cut, ale například i na DaVinci Resolve, Logic Pro, Motion a další, tak je tato série, určená spíše pro amatéry, lehkou odbočkou. Pokud byste se však chtěli po sérii s iJustine dále zdokonalovat, tak díky dalším tutoriálům samozřejmě můžete.

Související články

Dnes nejčtenější

.