Zavřít reklamu

Před pár týdny jablečná společnost vydala novou aktualizaci iOS, tentokrát s pořadovým číslem 12.4. Jelikož se nejedná o úplně novou verzi iOS, tak je jasné, že se v ní nedočkáme naprosto nových a převratných funkcí. Ty si Apple totiž schovává v iOS 13, jehož představení se dočkáme společně s novými iPhony a dalšími produkty již za měsíc. Kalifornský gigant se však s každou aktualizací současného systému snaží o to, aby vylepšil výdrž baterie, opravil chyby a bugy a popřípadě přidal nějaké menší novinky. V případě iOS 12.4 došlo k výraznému zlepšení výdrže některých iPhonů, o čemž se můžete přesvědčit na videu, které přikládám na konci článku.

Souvisejíci

Chápu, že některým z vás se možná nechce na celé video dívat, a proto si zlepšení výdrže rozebereme i v textové podobě. Kanál iAppleBytes, který se o video s testováním výdrže postaral, postavil vedle sebe dohromady pět iPhonů – 5s, 6, 6s, 7 a 8. Nejdříve byl na těchto zařízeních nainstalován iOS 12.3.1, a poté iOS 12.4. Test probíhal v proslulém benchmarkovém programu Geekbench 4, který dokáže kromě samotného výkonu telefonu poskytnout také informace o tom, jak je na tom baterie uvnitř telefonu. Berte však v potaz, že výsledné časy se od reality liší. Při testování totiž dochází k naprostému zatížení zařízení, a tak je doba výdrže kratší, než kdybyste zařízení používali na denní bázi.

Z testovaných iPhonů se prakticky u všech, kromě modelu 6s, výdrž baterie zlepšila – a to celkem markantně. iPhone 5s získal na iOS 12.4 18 minut výdrže navíc a iPhone 6 34 minut navíc. Co se týče iPhonu 6s, tak ten je na tom s výdrží baterie prakticky úplně stejně. Postupujeme dále k iPhonu 7, který na iOS 12.4 vydrží o 34 minut déle, iPhone 8 poté o 19 minut déle. Jak už jsem jednou zmínil, tak v tomto případě dochází k extrémní zátěži zařízení, a proto se tyto minuty mohou při používání zařízení na denní bázi promítnout klidně i na hodiny. Pozorujete s příchodem iOS 12.4 na svých zařízeních také větší výdrž baterie, či nikoliv?

Související články

Dnes nejčtenější

.