Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  To že by byli zařízení s procesory od Applu levnější, tomu snad nikdo nevěří. Naopak Intel má alespoň konkurenci.
  Problém s aplikacemi být nemusí. Už nyní pomalu převezmou částečně roli Macbooků Ipad Pro a přiznejme si, že v Appstoru je úplně jiný cvrkot než kolem Macu. Lidé jsou díky mobilům dnes pěkně naučeni jít do obchodu a málo kdo loví něco jinde. Applu se během doby splnil vlastně sen a jejich koncept a dokonce k tomuto kroku přinutili také konkurenci. SW firmy tak budou a jsou nuceni na tuto hru přistoupit.
  Vztekat se můžou jak chtějí, že někam odvádí procento. Jenže nebýt dané platformy na které se roky makalo tak nemají pro co ten SW tvořit. Navíc mají vytvořen prostor pro nabízení široké veřejnosti a s tím se jim peníze mnohonásobně vrátí. Pokud je SW k něčemu :)

  Pochybuji, že na Macu málokdo loví někde jinde než v Appstore. Já mám odtamtuď tak akorát iWork. IOS to je jiná písnička, tam bez jailbreaku ani jiná možnost není.

  1. Levnější Macy nebudou. Jen Apple na nich bude mít větší marži a jableční akcionáři sliny u huby.

  2. Neznám nikoho, kdo si instaluje aplikace primárně z macovského App Storu. Možná to bude tím, že se pohybuji mezi gramotnými jedinci kteří umí používat browser. Protože z appstoru si to zvládne nainstalovat i můj negramotný pětiletý syn.

  Možnú zmenu procesorov na ARM vnímam pozitívne , avšak niesom si istý podporou aplikácii pre profesionálov,ak by sa to stalo tak to bude pozitívny krok, ovšem v prípade že staré INTEL a nové ARM aplikácie budú súborovo kompatibilné.

  emulacia x64 je na ARM tragedia (a ma kopu obmedzeni), to si nikto nepamata, kolko trval prechod velkych aplikacii typu Microsoft Office, Adobe z PPC na Intel? Tym odpisu aj tych par uzivatelov, ktori pouzivaju Mac profesionalne (nie na machrovanie na f*ckbooku a internete).
  A mimochodom, zatial ziaden ARM procesor (ani Apple verzia) nie je vykonnejsia ako x86/64 – nejaky jeden benchmark v single threade nic nevypoveda (ked Apple ukaze desktop verziu svojho ARM procesora, potom sa mozeme o niecom bavit).. ARM servery su tu uz nejaku dobu a cuduj sa svete, nikto ich nechce..

  Za mě je trend vývoje aplikací jednoznačný. Díky novému vývojovému frameworku pro Swift a jednoduchému vývoji jak pro iOS, iPAD OS, MACOS bude čímdál více aplikací psáno způsobem tak, aby byly spustitelné na všech 3 typech zařízení (jen se bude lišit ksicht aplikace). Apple v tomto rozhodně nebude unáhlený. Myslím si, že společnosti typu Adobe a jiné to velmi brzy pochopí a aplikace budou psát tímto způsobem.

  Za mě jsem radši když si můžu aplikaci koupit přes AppStore, protože mám jistotu bezpečnosti a toho, že se mi nenainstaluje další „nechtěná“ appka.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější