Zavřít reklamu

Máte už dost retro plošinovek, taktických RPG nebo zkrátka normálních, obyčejných her? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu. Před několika lety, konkrétně v červenci 2015, na Steamu vyšla poměrně nekonvenční záležitost s pozoruhodným názvem Keep Talking and Nobody Explodes. Tato na první pohled jednoduchá týmová hra učarovala deseti tisícům hráčů a podařilo se jí získat to nejlepší hodnocení, kterého na platformě od Valve lze dosáhnout. Co pro nás mají vývojáři připraveného tentokrát?

V březnu se tvůrci hry nechali slyšet, že uvažují o mobilní verzi pro Android a iOS. Od té doby poměrně mlžili, nicméně vývojáři ze Steel Crate Games konečně prolomili ledy a přiznali se, že na titulu pro telefony opravdu pracují. A o čem hra vůbec je, ptáte se? Představte si skupinovou hru, kde je vaším jediným cílem zneškodnit tikající bombu. Má to však háček – jeden hráč je operátor, který musí přestřihnout dráty tak, aby se vyhnul nepříjemnému výbuchu. Zbylí hráči jsou „odborníci“, kteří čtou manuál a snaží se dotyčnému popsat kroky, jenž musí k úspěšnému zneškodnění bomby vykonat. Ti však trhavinu nevidí a jsou odkázáni pouze na popis operátora. Zábava tedy tkví v tom, že stačí jediné chybné slovo a všichni vyletí do povětří.

Byť byla hra původně zamýšlena pro VR headsety, s rostoucí popularitou se vývojáři zaměřili na vytvoření alternativní verze, jež by virtuální realita nevyžadovala. I to je jeden z důvodu, proč titul míří také na mobilní zařízení a my budeme mít tu čest si ho 1. srpna zahrát. Uvidíme, jak bude ovládání fungovat na dotykovém displeji a zda právě tohle nebude důvodem nechtěného výbuchu. V každém případě to zatím vypadá, že se vývojářům port povedl. Jedinou nevýhodou je cenovka, která bude činit 229 korun. Hru je možné hrát jak v lokální kooperaci, tak v klasickém módu více hráčů. Důrazně však doporučujeme sehnat si partu kamarádů a zkusit si detonaci bomby hezky ve skupině.

Související články

Dnes nejčtenější

.