Zavřít reklamu

Pokud jste se chtěli někdy v životě pustit do podnikání v oboru internetových magazínů, pojem AdSense vám neznámý jistě není. Zjednodušeně řečeno se jedná o reklamní nástroj z dílny Googlu, díky kterému lze začít pozvolna vydělávat. Přes nástroj lze jak reklamy spravovat, tak i sledovat jejich fungování a to, jak generují peníze. Tuto možnost si můžeme nyní sice užívat jak na počítačích, tak přes aplikace na smartphonech, avšak v brzké době se druhá zmiňovaná možnost vytratí. 

Google se na používání smartphonových aplikací AdSense na iOS a Androidu v uplynulých měsících zaměřil a ze svého zkoumání zjistil, že jejich využívání není ani zdaleka tak velké, jak sám zřejmě čekal. AdSense je totiž komplexní nástroj a uživatelé si jej zvykli využívat spíše přes webový prohlížeč, kde může být přístup k některým jeho funkcím jednodušší než přes aplikaci. Tu proto nemá smysl jak na iPhonech, tak androidích telefonech udržovat při životě. Kdy přesně konec nastane sice Google neoznámil, mělo by to však být ještě tento rok. Spolu s ukončením se můžeme dle jeho slov těšit i na novinky pro webovou verzi, díky které by měl být nástroj ještě využitelnější. Přestože usmrcení aplikace AdSense některé uživatele nepotěší, rozhodně se nedá říci, že by Google nad mobilními zařízeními jakkoliv ohrnoval nos.

Novinek, které do svých služeb přináší, je totiž v poslední době skutečně požehnaně a jedna lepší než druhá. Za zmínku rozhodně stojí například přidání možnosti automatického mazání historie polohy na iOS či novinky v Google Maps “okoukané” od Waze – tedy především informace o nehodách na trase či policejní hlídky. Mapy se navíc nedávno naučily i zobrazovat obsazenost městské hromadné dopravy, což je také velmi užitečné. Uvidíme, čeho se dočkáme v budoucnu. 

 

Související články

Dnes nejčtenější