Zavřít reklamu

Zatímco evropští příznivci Applu mohou na starém kontinentu již mnoho let navštěvovat oficiální jablečné obchody Apple Store, fanoušci Microsoftu měli až do včerejška smůlu, jelikož tu oficiální obchod této společnosti chyběl. To se ale právě včera změnilo, jelikož Microsoft slavnostně otevřel svou první evropskou pobočku. 

První evropský obchod Microsoftu naleznete v Londýně, přesněji přímo v jeho centru na Oxford Circus. Že je tato lokalita skutečně perfektně zvolená potvrzuje mimo jiné i skutečnost,že jen pár minut od ní naleznete i jeden z londýnských Apple Storů. Co se týče nabídky prodejny, tak je skutečně velmi pestrá. Naleznete v ní totiž prakticky vše, co ve světě Microsoftu zrovna frčí – tedy například herní konzole Xbox, produkty z řady Surface (které pozvolna testujeme i my v redakci a jeden z našich testů můžete nalézt zde) či softwarové produkty jako Office nebo cloudy. Microsoft od Applu okoukal i jeho semináře a v obchodě v tuto chvíli nabízí lekce s LinkedIn, tedy sítí zaměřenou na trh práce. 

Produkty Surface se těší ve světě solidní popularitě: 

“Není pochyb o tom, že fyzický obchod je ve skutečnosti velmi dobrý pro výběr fyzických produktů, a proto jsme tady,” nechal se slyšet marketingový ředitel Microsoftu Chris Capossela, jehož slova zveřejnil portál Novinky.cz. Podle jednoho z přeních představitelů Microsoftu si do nově vzniklého obchodu může najít ročně cesta zhruba 86 milionů lidí, což je bezesporu úctyhodné číslo. O tyto návštěvníky se bude starat velký tým pracovníků, který by se měl podle agentury Reuters domluvit celkem 45 jazyky. Vzhledem k oblibě Londýna mezi Čechy je velmi pravděpodobné, že mezi nimi bude i čeština. 

Co se týče samotné budovy, ta je celkem třípatrová a rozdělena podle jednotlivých produktů či služeb, díky čemuž je i orientace v ní velmi jednoduchá. Příznivci jednotlivých produktů totiž díky tomuto uspořádání naleznou všechny důležité produkty na jednom místě, což jejich komfort značně zvyšuje.

Microsoft Store Londyn

Související články

Dnes nejčtenější