Zavřít reklamu

[Aktualizace]: Alza se po dvou dnech na svém Facebooku přiznala, že se jednalo o vtípek a žádné tetování nevzniklo. 

Že jsou iPhony drahé není prakticky od jejich prvopočátku žádným tajemstvím. I díky tomu se tak stávají terčem různých vtípků, ve kterých jsou uplatňovány místo klasických peněz například za sex, ledvinu či nájem. Čas od času se však podobné legrácky na účet iPhonů promění i v realitu. Své o tom ví i Richard B. z Pardubic, kterému jeho legrácka a následné dodržení slova přineslo zcela nový iPhon XS 256 GB Space Gray, tedy telefon za 34 490 korun. 

Ledvinu Richard darovat nemusel, z bytu se také nestěhoval a ani do sexu se za iPhone přemlouvat nemusel. Stačilo mu totiž “jen” zapojit se do facebookové soutěže Alzy o iPhone a do komentářů napsat, že pokud vyhraje, vytetuje si na záda maskoty Alzy, zeleného mimozemšťana Alzáka. Toho si správci sociálních sítí této české eshopové jedničky všimli a ďábelský plán byl rázem na světě. Nutno podotknout, že Richard nebyl ani zdaleka sám. O alzáckou kérku totiž projevilo zájem neuvěřitelných 36 soutěžících, avšak jediný Richard uháněl Alzu tak dlouho, až nakonec podlehla a s plánem souhlasila. 

Před dvěma dny se Richard s lidmi z Alzy sešel v pražském tetovacím studiu Inkmatiq Tattoo, podepsal veškeré náležitosti, které mu telefon po vytetování Alzáka zajistily a už se hrnul na tatérský stůl. Výsledek, který mimochodem vznikal alespoň podle fotek i na iPadu s Apple Pencil, stojí alespoň podle prvních fotek skutečně za to. Richard se totiž rozhodně Alzáka nebál a nechal si jej vytetovat ve skutečně solidní velikosti. Na léto roku 2019 tedy zajisté díky němu nikdy nezapomene. 

Nic nového pod sluncem

Richardovi se rozhodně nedá upřít odvaha a to samé v bledě modrém se dá napsat i o Alze, díky které mohla tato šílenost proběhnout. Faktem však je, že Alzák na zádech není ani zdaleka tím nejšílenějším reklamním tetováním, které můžete na člověku nalézt. Médii se v minulosti prohnaly například fotky lidí, kteří si nechali vytetovat za určitý finanční obnos loga svých oblíbených firem přímo na čelo. Po vydání iPhonu X zase kolovaly po internetu fotky mladíka s vytetovaným logem T-Mobilu, který mu za tento husarský kousek telefon přislíbil. A co vy? Šli byste do podobné věci také, nebo se máte natolik rádi, že na telefon radši chvíli šetříte? 

Tetovani Alzaka za iPhone

Související články

Dnes nejčtenější