Zavřít reklamu

Horní výřez v displeji je i téměř po dvou letech jedním z nejčastějších předmětů diskuzí týkajících se iPhonů. Přestože Apple neměl jinou možnost než potřebné senzory pro Face ID ukrýt přesně takto, mnozí jablíčkáři mu za to stále nemohou přijít na jméno a výřez označují za vrchol nevkusu. Podle čím dál většího počtu analytiků se však s tímto řešením v relativně brzké době rozloučíme.

Dočkáme se něčeho takového?:

Není tomu tak dávno, co svět obletěla zpráva o pracích Applu na iPhonu bez Face ID. To mělo být nahrazeno Touch ID funkčním na celé ploše displeje, což mělo jednak zajistit uživatelský komfort, ale také rozvázat Applu ruce právě při odstraňování výřezu. Pokud by totiž senzory pro Face ID najednou potřeba nebyly, mohl by se kalifornský gigant inspirovat u konkurence a přední fotoaparát implementovat buď přímo pod displej, nebo jen jako nepatrný otvor do jednoho z jeho krajů. V obou řešeních by se solidně celková plocha telefonu zvětšila a i po designové stránce by se dalo hovořit o posunu směrem vpřed. Potvrzení tohoto plánu jsme se dočkali z úst dalších analytiků dnes v noci. 

Návrat Touch ID?

Čínská analytická společnost Credit Suisse od svých zdrojů zjistila, že na rok 2020 chystá Apple alespoň jeden model bez výřezu v displeji a tedy i Face ID, které by nahradilo celoplošné Touch ID. To si má Apple vytvořit zcela sám, díky čemuž má být vysoce spolehlivé a konkurenci má překonávat i v další spoustě ohledů. Tuto první vlaštovku budou následně v roce 2021 následovat všechny chystané iPhony, jelikož ani u jednoho z nich Apple nemá plánovat zachování výřezu. I ty se tak budou spoléhat na celoplošné Touch ID. 

Se svými zjištěními se pochlubil v noci i analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého alespoň jeden iPhone v roce 2020 nabídne lepší poměr obrazovky k tělu telefonu a to právě díky zmenšení či odstranění některých prvků ve výřezu. Kuo konkrétně zmínil výrazné zmenšení objektivu předního fotoaparátu, čímž by Apple ušetřil drahocenné milimetry. Analytik sice přímo netvrdí, že výřez zmizí zcela, avšak z jeho slov se ani tato varianta nedá vyloučit. 

Návrat z Face ID na Touch ID by byl pro mnohé do jisté míry překvapující. Autentizace skrz obličej je totiž podle Applu daleko bezpečnější a intuitivnější, což ostatně, velmi rád propaguje i ve svých reklamách zaměřených na nové iPhony. I Face ID má však svá slabá místa, která by mohla být právě čtečkou otisků prstů kdekoliv na displeji vymýcena. Vše však samozřejmě ukáže až čas a úniky, které přinese. A co vy? Přivítali byste návrat Touch ID, nebo se vám s Face ID loučit nechce?

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější