Zavřít reklamu

Může se vám to zdát jako další šílenství, které zachvátilo svět, ale jedna věc je na populární televizní sérii od Netflixu Stranger Things nevyvratitelná – má své kouzlo. Tento fakt musí zkrátka akceptovat i ti největší odpůrci, a herní vývojáři si toho jsou dobře vědomi. S příchodem třetí série nás čeká další překvapení, jenž si pro nás svět videoher připravil. Co nám přináší tentokrát?

Jsou tomu zhruba dva roky, kdy vyšla druhá série Stranger Things a navázala na obří úspěch první sezóny. Toho se tehdy chytlo studio BonusXP, jenž vidělo v počinu od Netflixu nesmírný potenciál, a vytvořilo mobilní hříčku Stranger Things: The Game. Povedené RPG inspirované devadesátkami učarovalo mnoha hráčům i recenzentům a dalo jim možnost zažít svět Upside Down na vlastní kůži. Zkrátka se jednalo o takovou milou poctu všem, kteří se na seriálu podíleli a jakousi sladkou tečku za celým počinem. Se stejnou vervou se tvůrci pustili také do pokračování, oznámeného na prosincovém festivalu The Game Awards.

Dosud panovaly ohledně vydání hry poměrně nejasné spekulace a nebylo zřejmé, zda se na mobilní zařízení vůbec podívá. Šance díky vydání prvního dílu na telefony hrály do karet tomu, že ano, ale přesto si hráči nemohli být jistí. Stejně jako předchůdce, i tentokrát měla hra vyjít 4. července. A také vyšla, avšak na všechny hlavní platformy kromě iOS a Androidu. Není však třeba zoufat – vývojáři z BonusXP tuto nepříjemnost vysvětlili tak, že chtějí mobilní verzi pořádně odladit, a proto datum vydání posunuli. Zároveň si pro fanoušky připravili příjemnou odměnu za čekání, hra bude totiž plně bez reklam a jakékoliv formy zpoplatnění. Z toho vyplývá, že retro hratelnost a kostičkovanou grafickou stránku budeme moci užít bez jakéhokoliv vyrušení a podle slov tvůrců se můžeme těšit na prémiové bonusy jako jsou postavy navíc a netradiční příběhové úkoly. Těšíte se na další výlet do světa Upside Down?

Stranger Things 3: The Game

Související články

Dnes nejčtenější

.