Zavřít reklamu

Nedávno sa konajúca udalosť v podobe prestížneho oceňovania The Game Awards 2018, nám priniesla celú radu cien pre popredné herné tituly. Okrem toho sme sa však dočkali aj predstavenia niekoľkých noviniek, ktoré dorazia v nadchádzajúcom období nielen na herné konzoly a počítače, ale aj na platformu mobilných telefónov. Na pódiu sa objavili aj tvorcovia svetového fenoménu v podobe seriálu Stranger Things, ktorý si vyslúžil neuveriteľné množstvo fanúšikov po celom svete. Bratia Dufferovci, ktorí stoja za réžiou tohoto fantastického seriálu sa už neraz priznali, že okrem filmového priemyslu sú veľkými fanúšikmi videohier. Preto sa už o rok dočkáme nového titulu, ktorý bude sústredený na udalosti točiace sa okolo chystanej tretej série Stranger Things. V porovnaní s posledným titulom, ktorý sa tiež venoval tejto tematike sa dočkáme 16-bitového retro spracovania, ktorý by podľa všetkého mohol zavítať aj na jablčné zariadenia.

Podľa Rossa a Matta Dufferovcov sa hra ukáže na všetkých platformách, čo vzhľadom na momentálny záujem o hranie na mobilných telefónoch poukazuje aj na iPhony či iPady. Okrem fantastického príbehu a novej dejovej línie by sme mali byť svedkami unikátneho retro arkádového spracovania, ktoré bude zamerané hlavne na vývoj univerza. Žiadne špičkové možnosti alebo funkcie tak čakať nemôžme. Na druhú stranu, ak ste fanúšikmi pôvodnej predlohy a zaujíma vás každý príbeh točiaci sa okolo Stranger Things, určite vás hra poteší. Bonusom je taktiež grafické spracovanie, ktoré osloví každého pamätníka gamingu z minulého storočia a fanúšika retro pop-kultúry.

Uvítali by ste herné spracovanie fenomenálneho seriálu Stranger Things pre mobilné telefóny? 

Momentálne je teda neisté, či sa hra na mobilných zariadeniach ukáže, no všetko nasvedčuje tomu, že by sa tak malo stať. Samozrejmosťou sú popredné herné platformy, no podľa môjho osobného názoru sú podobné hry oveľa viac oceňované na mobiloch a tabletoch, ako napríklad na PS4 alebo Xbox One. Nechajme sa teda prekvapiť, čo si pre nás tvorcovia pripravia a akého výsledku sa napokon dočkáme.

Stranger Things
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější