Zavřít reklamu

Počas tohtoročnej konferencie WWDC sme mohli byť svedkami nejedného predvedenia týkajúce sa prichádzajúcich aplikácií či hier, ktoré sa objavia na obrazovkách našich iPadov či iPhonov. Jednou z nich bola aj interaktívna aplikácia LEGO AR Playgrounds, vďaka ktorej vdýchnete život výtvorom poskladaným z najznámejšej stavebnice sveta. Appka prostredníctvom sysému ARKit pretvorí stabilné predmety na hýbajúce sa prvky rozšírenej reality a interaktívna zábava sa môže začať. Od predstavenia tejto famóznej vychytávky prešlo takmer polroka a my si tak konečne môžeme vychutnať plnú dávku LEGO AR na vlastné oči. App Store oficiálne otvára brány pre tento interaktívny systém a prvou témou sa stáva známa svet LEGO Ninjago.

Developeri využívajúci systém rozšírenej reality veria, že prostredníctvom tejto inovatívnej funkcie sa zákazníci dočkajú omnoho širšej škály využitia rôznych druhov predmetov alebo hračiek. Vašim ratolestiam tak okrem klasickej stavebnice LEGO môžete dopriať aj hromadu interaktívnych príbehov, ktoré môžu ovládať prostredníctvom vášho jablčnéh tabletu, či telefónu. Aplikácia je naviac prístupná a prispôosobená deťom, takže sa v nej nenachádzajú žiadne zakúpiteľné dodatky vo forme mikrotransakcií alebo rozšírení. Okrem reklamy na rôzne LEGO sety obsahuje appka výhradne užívateľské rozhranie a možnosti ovládania pre funkcie spojené so špecifickými stavebnicami.

Vdýchnite život stavebnici LEGO prostredníctvom novej appky, ktorá využíva rozšírenú realitu: 

Aplikácia obsahuje rôzne interaktívne polia, minihry a animácie, ktoré zobrazujú žijúci svet na obrazovke zariadenia s iOS. LEGO AR Playgrounds naviac podporuje funkciu na báze multiplayeru, ktorý spočíva vo vyobrazení rovnakých prvkov rozšírenej reality na viacerých zariadeniach. Hru si tak môže vychutnať viac ľudí v rovnakom čase, k čomu je samozrejme nutné vlastniť viac ako jedno zariadenie. K spusteniu vizuálnych scén musíte vdisponovať setom LEGO Ninjago, no na začiatok nám tvorcovia sprístupňujú 5 levelov, ktoré je možné spustiť bez akýchkoľvek doplnkov. Postupom času by sme sa mali dočkať zaradenia viacerých kolekcií zo sveta LEGO, čím sa rozšíri nielen škála fyzických setov, ale aj počet virtuálnych zážitkov v rozšírenej realite.

  • Aplikácia LEGO AR Playgrounds je dostupná v App Store úplne zadarmo

[appbox appstore id1445150018]

LEGO

Dnes nejčtenější

.