Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Mám Macbook pro 15 koupený někdy v září 2016 a na stránce se mi napsalo, že se program na dané sériové číslo nevztahuje. Tak se to asi týká jen určitých sérií.

  I já mám doma tento model 2x a ani jeden kousek není mezi vyvolenými a to by se mi výměna baterie šikla. Asi si za ni budu muset zaplatit požadované 4t.

  Mám MacBook Pro (15-inch, 2016) koupený v ČR u iStyle. Po ověření se mi na stránce zobrazila informace:
  The serial number you entered is not eligible under this program because either:
  It’s not in the affected serial number range.
  Our records show that your device has already been serviced as part of this Program.

  Zaráží mě sdělení, že moje zařízení již bylo opraveno jako součást tohoto programu. MacBook jsem koupil jako nový a dosud jsem ho neměl na žádné opravě. Máte někdo podobnou zkušenost?

  A nenapadlo Vás třeba, že je to buď a nebo? Toto nám to píše všem…buď není číslo v rozsahu na který se to vztahuje nebo už byla oprava provedena (a tedy logicky bylo ze sledovaného rozsahu vyřazeno)..

  Hmm, tak do toho asi spadám. 3 týdny bez počítadla je ovšem nářez. Předpoklad, že mne zapůjčí po dobu opravy náhradní stroj beru jako scifi v ČR.

  V roce 2018 se mi začal přehřívat macbook Pro 2015 a po pár dnech se nafoukl. V USA a kanadě už probíhal výměnný program na baterii. Mi apple sdělil, že to není problém mého macbooku a opravu jsem musel zaplatit. Mění se celý horní díl – klávesnice s touchpadem a baterií za cca 20.000. Letos, po té, co apple vyhlásil výměnný program i u nás, jsem je oslovil znovu, že já jsem opravu zaplatil a přitom se jednalo o výrobní vadu. Po prověření, zaslání dokladů, atd. mi sdělili, že mi peníze vrátí. Zatím nedorazily. Smutné ovšem je to, že macbook je opět nafouklý a přehřátý, už opět nestojí na „nožkách“ ale kymácí se na vydutém spodním víku a v profilu mi vesele hlásí, že mám „Předat baterii do opravy“. Kapacita baterie po výměně byla nižší, macbook již nevydržel co kdysi a zjevně vyměnili zmetek za ještě větší zmetek. Jsem zvědav, co se bude dít teď. Docela mně toto jednání v dnešní době zaráží. Většina značek (HP, IBM. FSC..) dává záruku 3 roky a provádí servise další den u zákazníka, acer a jiné „číny“ jsou opravené bez problémů do týdne. Apple – záruka 1 rok a ještě scény při opravě, o době a kvalitě opravy ani nemluvím.

  Informace o modelu:
  Sériové číslo: C0174468678FWLMFQ
  Výrobce: DP
  Název zařízení: bq20z451
  Pack Lot Code: 0
  PCB Lot Code: 0
  Verze firmwaru: 702
  Revize hardwaru: 1
  Revize buňky: 3241
  Informace o nabíjení:
  Zbývající energie (mAh): 6484
  Plně nabito: Ano
  Nabíjení: Ne
  Kapacita při plném nabití (mAh): 6484
  Informace o stavu:
  Počet cyklů: 131
  Stav: Předejte baterii do opravy
  Nainstalována baterie: Ano
  Proud (mA): 0
  Napětí (mV): 12921

  stránka apple mi hlásí také:

  Na zadané sériové číslo se tento program z jednoho z následujících důvodů nevztahuje:
  – Číslo nespadá do řady sériových čísel, kterých se tento program týká.
  – Podle našich záznamů už vaše zařízení bylo v rámci tohoto programu servisováno.

  tak že můj macbook pro 15″ 2015 nafouknutej během těchto dní jak prase a v servisu přitom nikdy nebyl, na to, že ho mám celou dobu v kanclu připojený na dva monitory a nijak s ním špatně nezacházím, je to docela k vzteku, stejně ten servis zkusím..

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.