Zavřít reklamu

Zase je tady parné léto, ke kterému nesmí chybět výlety a dovolená. Sbalte si tedy sluneční brýle, plavky, opalovací krém a ze seznamu níže si vyberte jednu z pěti skvělých offline navigací, která se vám bude určitě při cestování hodit. Na App Storu je k dispozici nespočet offline navigací, avšak některé z nich nejsou až tak propracované a jiné se pouze jako offline mohou tvářit. Pokud tedy nechcete naletět a vybrat si správně, tak určitě pokračujte ve čtení. A pokud by vám náhodou toto srovnání nestačilo, přečtěte si další porovnání mobilních navigačních aplikací, které už snad odpoví na veškeré vaše dotazy.

MAPS.ME

Jedna z nejlepších aplikací, kterou si můžete vybrat, je právě MAPS.ME. Tato aplikace funguje na bázi stahování map, které si ručně vyberete. Po prvním spuštění se vám stáhne zrovna ta oblast, ve které se nacházíte, a další mapy si poté můžete bezplatně stáhnout z nastavení. V minulosti nebyla aplikace MAPS.ME bůhvíjak skvělá a po několika minutách používání jste měli spíše chuť ji zahodit. V poslední době se ale MAPS.ME stala jednou z nejlepších, ne-li nejlepší aplikací mezi offline mapami s navigací. Na mapách si dále můžete všimnout restaurací, obchodů a dalších POI (Point of Interest), které můžete při cestování využít.

Při navigování si můžete zvolit buď konkrétní město podle svého uvážení, anebo si zvolíte některou z kategorií, které vám mohou pomoci například při hledání nějaké památky, restaurace, hotelu a dalších. Při navigování si můžete zvolit, zdali půjdete pěšky, anebo pojedete autem, na kole, či vlakem – podle toho vám mapy nastaví trasu. Pokud pojedete autem, tak si nyní můžete zvolit cesty, kterým se chcete vyhnout. Pokud tedy nechcete investovat do dálniční známky, tak si stačí v aplikaci zatrhnout placené úseky a dálnice a můžete vyrazit. Mapy jsou velice přehledné a fungují naprosto skvěle – pokud hledáte skvělou aplikaci pro offline navigování, tak mohu MAPS.ME jedině doporučit.

[appbox appstore id510623322]

Google Maps

Google Maps využívá nepřeberné množství lidí k obyčejnému online navigování. Věděli jste však, že v rámci Google Maps si můžete nastavit úsek na mapě, který se vám stáhne do zařízení a vy jej pak můžete využít pro offline navigování? V případě Google Maps si ale nevybíráte určitý stát nebo kraj, který se do zařízení stáhne. V rozhraní pro stažení offline mapy se objevíte v jakémsi obdélníku, kdy se stáhne všechno, co je uvnitř něj. Obdélník si můžete jednoduše oddálit či přiblížit podle toho, jak moc velkou mapu si chcete stáhnout. Těchto obdélníků si samozřejmě můžete nastavit více. Plast offline map je vždy 30 dnů a po uplynutí této lhůty mapy musíte obnovit. Offline mapy si můžete stáhnout po rozkliknutí menu vlevo nahoře. Poté z menu vyberte možnost Offline mapy.

Navigování skrze offline mapy Google Maps poté funguje naprosto stejně, jako kdybyste byli připojeni online (tedy v úseku, který jste si zvolili). Zvolíte si cíl, zobrazíte si trasy a vyberete si tu, která vám nejvíce vyhovuje. Google Mapy jsou navíc plné POI, takže si při cestě jednoduše můžete zastavit třeba na dobré jídlo, popřípadě si můžete najít nějaký hotel. Navigaci si můžete nastavit pro auto, chůzi, či vlak.

[appbox appstore 585027354]

Mapy.cz

V České republice jsou Mapy.cz asi nejpoužívanějšími mapami a navigací. Mapy.cz funguji velice podobně, jako MAPS.ME. Opět si můžete do zařízení stáhnout mapy státu anebo krajů, podle toho, kam se zrovna chystáte. Všechny mapy jsou k dispozici naprosto zdarma a stojí za zmínění, že jsou opravu přehledné. Při srovnání s MAPS.ME nabízejí Mapy.cz ještě další funkce, například zobrazení vodáckých tras a v zimě zase těch běžkářských. Celá aplikace je v češtině, a to včetně hlasové navigace.

Při navigování se můžete přepnout do režimu plánování, ve kterém si nastavíte, kde všude se chcete po cestě zastavit. Výsledná trasa tedy může mít dohromady hned několik cílů, ke kterým budete postupně vyjíždět. Mapy jsou plné POI, takže se i v tomto případě můžete po cestě zastavit na dobré jídlo, či na nákupy. Při nastavování navigace si můžete zvolit z trasy pro auto, chůzi, kolo, ale i pro již zmíněné běžky a vodu. Mapy.cz mohou tedy využít i turisté a cestovatelé.

[appbox appstore 411411020]

CityMaps2Go

CityMaps2Go využijete spíše pří hledání památek, restaurací, hotelů a dalších ve vašem vybraném městě. Aplikace je sice zdarma, avšak pouze pro stažení jedné jediné mapy města. Pokud byste si chtěli stáhnout více map, tak si musíte zakoupit verzi PRO za 499 korun (299 korun v momentální slevě), anebo verzi PREMIUM za 779 korun (379 korun ve slevě), která oproti PRO nabízí ještě další, ne moc podstatné, funkce. Jelikož je aplikace zaměřena pouze na města, tak v ní najdete nepřeberné množství míst, které můžete navštívit. Aplikace bohužel nedisponuje navigací. Pokud si tedy najdete nějaké zajímavé místo, musíte využít jednu z aplikací zmíněných výše. CityMaps2Go je spíše takový mobilní průvodce.

[appbox appstore 408866084]

PhoneMaps

Pokud patříte mezi turisty a vytrvalé cestovatele, kteří nevydrží ani jeden jediný den doma, tak vám mohu doporučit PhoneMaps. Celý svět na mapách v aplikaci PhoneMaps si můžete zobrazit na vektorové turistické či cykloturistické mapě. Pro Českou a Slovenskou republiku může také navíc využít rastrovou cykloturistickou mapu SHOCart (můžete ji znát z webu cykloserver.cz). Všechny tyto mapy jsou v aplikaci PhoneMaps dostupné zadarmo a offline. V případě, že se rozhodnete pro stažení offline map, tak se celá mapa rozdělí na čtverečky a vy už jen klikáte tam, kterou část chcete stáhnout. PhoneMaps se v Česku mezi turisty těší obrovské oblibě a rozhodně není divu proč. V aplikaci jsou navíc k dispozici skvělí průvodci, pomocí kterých si můžete za symbolickou cenu nastudovat místo, na které se chystáte.

[appbox appstore 527522136]

Závěr

V případě, že máte tip na nějakou skvělou offline navigaci, kterou používáte vy a nedáte na ni dopustit, tak nám určitě dejte vědět do komentářů. Pro vás ostatní, kteří se chystají na výlet, ale ještě stále si nejsou jistí, kterou aplikaci k navigování využijí, je tady k dispozici pět těch nejlepších, které můžete využít. Osobně bych se přiklonil buď k MAPS.ME, anebo Google Maps. Výběr však záleží jen a jen na vás.

Google Maps

Dnes nejčtenější

.