Zavřít reklamu

Pryč jsou ty doby, kdy se Applu dařilo držet veškerá tajemství ohledně jeho chystaných iPhonů pod pokličkou až do jejich představení. Již řadu let totiž design jablečných telefonů známe dlouhé měsíce před jejich oficiální premiérou, kterou Apple pořádá vždy na podzim. Díky spoustě úniků tak jsme si prakticky jistí i designem modelů letošních. Co však přinese příští rok?

Jelikož je naprostá většina tajemství okolo iPhonů 11 odhalena, leakeři se začali pomalu dívat směrem k iPhonům pro rok 2020. Ty už jsou totiž samozřejmě dávno ve vývoji, díky čemuž existuje reálná šance, že se alespoň pár detailů o nich nepodaří “ututlat”. Přesně to se ostatně stalo již před pár týdny, kdy na světlo světa prosákly informace o tom, že iPhony pro rok 2020 dostanou už jen OLED displeje a dva z nich přijdou s novými úhlopříčkami. Tuto zprávu pak před pár dny potvrdil velmi dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo, kterému zdroje prozradily dokonce přesné úhlopříčky novinek – konkrétně 6,7”, 6,1” a 5,4”. Těchto rozměrů poté využil leaker Benjamin Geskin k vytvoření prvních návrhů jejich designu. Prohlédnout si jej můžete pod tímto odstavcem. 

Jak můžete vidět,  iPhony pro rok 2020 se v porovnání s letoškem mají lišit v mnohem více aspektech, než jen rozměrech. Geskin do návrhu promítl i zprávy týkající se zmenšení výřezu v displeji či zúžení rámečků, které jsou u nynějších modelů stále relativně široké. Pokud by však dokázaly “zhubnout”, iPhone by díky nim vypadal o poznání lépe. Co se pak týče vylepšení “pod kapotou”, těšit se můžeme u největšího a nejmenšího modelu na podporu 5G sítí, 6,1” model pak dostane “jen” podporu LTE. 

Dá se očekávat, že design iPhonů pro příští rok budeme již vcelku přesně znát na konci letošního roku. Na konci loňska jsme totiž měli o designu iPhonů 11 též vcelku jasno a o rok dříve tomu nebylo také jinak. Nezbývá tedy než doufat, že budou novinky stát za to. 

Související články

Dnes nejčtenější