Zavřít reklamu

Stejně jako vloni a předloni, i letos by měl Apple v září představit hned tři nové iPhony. Jednat se má konkrétně o dva modely s OLED displeji, kterými mají být iPhone 11 a 11 Max, a jeden s Liquid Retina panelem, což bude nástupce iPhonu XR. Zatímco design této trojice je díky spoustě úniků z minulých týdnů prakticky 100% odhalen, na přesné informace o vylepšeních “pod kapotou” si budeme muset počkat zřejmě až do září. Tedy alespoň na většinu z nich. Portálu The Elec se totiž podařilo zjistit, jakou kapacitu bude mít nejlevnější z chystaných iPhonů.

Přesně takto by měl iPhone XR 2 vypadat: 

Podle zdrojů výše zmíněného portálu se iPhone XR 2 dočká baterie s kapacitou 3110 mAh. Oproti loňskému modelu bychom se tak měli dočkat nárůstu o 5,7 %, což sice není moc, na výdrži by to však mohlo být alespoň mírně znát. Poměrně zajímavé je, že pokud by Apple takto velkou baterii do iPhonu XR 2 skutečně nasadil, téměř by se vyrovnal baterii v iPhonu XS Max, která má 3 174 mAh. O výrobu baterií by se měla postarat čínská firma Ameperx Technology Limited, která nedávno údajně spustila jejich hromadnou výrobu. Jejich transport do fabrik pro kompletaci iPhonů má pak zajistit firma Huapu Technology, která též sídlí v Číně. 

Nic nečekaného

O větší kapacitě baterie se ve spojitosti s letošními iPhony hovoří již relativně dlouho. Apple se měl k tomuto kroku rozhodnout především kvůli zavedení podpory obousměrného bezdrátového nabíjení, díky kterému budeme moci iPhonem nabíjet například AirPods s bezdrátovým pouzdrem či jiné produkty s jeho podporou. Vzhledem na velmi malé zvětšení kapacity baterie iPhonu XR 2 se však nedá vyloučit, že tuto novinku dostanou do vínku jen prémiové modely – tedy iPhone 11 a 11 Max. Ty se dále dočkají i třetího objektivu na zádech pro kvalitnější fotky či přepracovaného anténního systému, díky kterému by měla být navigace v interiérech o poznání přesnější. 

Související články

Dnes nejčtenější