Zavřít reklamu

Zatímco po stránce designu nás již zřejmě u iPhonů 11 a XR2 díky velkému množství úniků z předešlých týdnů nic nepřekvapí, v případě ceny, data představení a data zahájení prodejů je tomu přesně naopak. V těchto třech věcech totiž zatím není ani zdaleka jak jasno jako právě ve vzhledu letošních jablečných telefonů. Uznávanému leakerovi Evanu Blassovi, kterého můžete na Twitteru znát pod přezdívkou @evleaks, se však nyní dostal do rukou velmi zajímavý dokument, který minimálně zahájení prodejů letošních iPhonů odhaluje. 

Takto budou letošní iPhony vypadat: 

Podle Blasse zahájí letos Apple první vlnu prodejů nových iPhonů v pátek 20. září. Představení těchto telefonů pak zřejmě proběhne jako již tradičně o více než týden dříve. Vyplývá to alespoň z dokumentu, který měl podle Blasse uniknout americkému operátoru Verizonu, který se v minulosti již o pár podobných “přešlapů” postaral. 

20. září není rozhodně nikterak překvapivým datem. Když se podíváme do minulosti, zjistíme, že iPhone XS startoval v obchodech v pátek 21. září 2018, iPhony 8 dorazily též v pátek, avšak 22. září 2017 a iPhone 7 se pak na pulty obchodů poprvé podíval 16. září 2016, což je taky pátek. 20. září tedy do “představovací taktiky” Applu skvěle zapadá, jelikož se též jedná o třetí zářijový pátek. 

Nejen iPhony 

Blassův dokument odhaluje kromě zahájení prodejů iPhonů i termíny startu prodeje chystaného Samsungu Galaxy Note10 a Googlu Pixel 4. Zatímco novinka z Jižní Koreje dorazí na pulty obchodů na konci srpna, aby mohla s novými iPhony co nejlépe bojovat, Google si svou novinku nechává až na konec října. 

Co se letošních iPhonů týče, stejně jako v roce 2017 a 2018 se očekávají hned tři modely – konkrétně 5,8 a 6,5” OLED model a 6,1” LCD model. Největší novinkou všech iPhonů má být přidání objektivu na jejich záda – v případě OLED modelů tak bude fotoaparát disponovat celkem třemi objektivy, u LCD modelu zase nalezneme duální. Spekuluje se též o příchodu obousměrného bezdrátového nabíjení či nočního fotorežimu pro dokonalé fotky za zhoršených světelných podmínek. 

Související články

Dnes nejčtenější