Zavřít reklamu

Během úvodní keynote na WWDC 2019 Apple rozhodně nešetřil vychvalováním nových funkcí AirPods. Asi těmi nejzajímavějšími je možnost pouštět do dvou různých párů sluchátek stejnou hudbu z jednoho telefonu či nechat Siri, ať vás upozorní na nově příchozí zprávy a přečte vám je. To, že se těchto výhod dočkají uživatelé sluchátek přímo z dílny Applu, bylo zcela jasné už na pódiu. Společnost však nakonec přislíbila podporu novinek z iOS 13 také Powerbeats Pro značky Beats by Dr. Dre, spadající pod křídla jablečné společnosti. V betě iOS 13 zatím sice fungují bez větších problémů pouze AirPods, ale to se má při vydání změnit.

Apple má na poli sluchátek velké plány. Důvodů, proč uživatelé volí často právě Powerbeats Pro je spoustu. Zaprvé mají pro některé vhodnější design, především potom pro sport. Díky zaháknutí rovnou za ucho není třeba se obávat, že vám z nich vypadnou. Své kouzlo má také možnost zvolit si více druhů špuntů, voděodolnost a lepší izolace okolních zvuků. Nové funkce pochopitelně obsáhnou i tato sluchátka, ale jak jsme již zmínili – v betě s nimi moc nepochodíte. Pro plnou podporu si budete muset počkat na ostrý start. Přesto je dobře, že k oficiálním produktům funguje jakási forma alternativy.

Výčet chystaných novinek zní zatím nadmíru zajímavě. Otázkou zůstává, jak dobře bude nakonec předčítání zpráv fungovat. Funkci „Hey Siri“ momentálně nabízí pouze nedávno vydaná druhá generace řady AirPods, která má zabudovaný čip H1. Nicméně Siri jako takovou můžete samozřejmě zaktivovat i u AirPods 1. generace a to pouhým poklepáním na jedno z nich. Spekulace kolují také kolem chystaných náhlavních sluchátek. Na detailnější informace si budeme muset počkat nejdříve do druhé poloviny roku. Očekávaná novinka, pravděpodobně stále ještě ukrytá hluboko v laboratořích Applu, má cílit hlavně na audiofily a nabídnout adekvátní zážitek za prozatím nespecifikovanou cenovkou. Vlastníte některá sluchátka z dílen Applu, nebo dáváte přednost jiným značkám? A přijdou vám nově chystané funkce užitečné?

siri zprávy

 

Související články

Dnes nejčtenější