Zavřít reklamu

Krátce po skončení pondělní Keynote, kterou Apple odstartoval vývojářskou konferenci WWDC19, zmrzl nejednomu jablíčkáři úsměv na tváři. Pokud si totiž chtěli nainstalovat na své iPhony či iPady první vývojářskou betu nového iOS 13, potažmo iPadOS, nebylo to ani zdaleka tak jednoduché, jako v minulých letech. Zatímco ještě před rokem totiž stačil do zařízení stáhnout příslušný vývojářský profil a betu stáhnout jako standardní aktualizaci vzduchem, tentokrát bylo nutné k instalaci využít iTunes, potažmo Finder v novém macOS 10.15. Tato novinka vyvedla z míry i spoustu veřejných beta testerů, kteří na svou betu zatím stále čekají. Využití IPSW souborů, které se právě přes iTunes či Finder instalují, totiž mnozí z nich předem odmítají. Jak se však zdá, panika je zbytečná. 

Na to, jak bude probíhat veřejné beta testování iOS 13 a iPad OS, se neváhal zeptat jednoho z předních představitelů Applu Craiga Federighiho vývojář Domenico Panacea prostřednictvím mailu. Pokud si však myslíte, že se odpovědi nedočkal, jste na omylu. Craig totiž Domenicovi sdělil vše, oč jej žádal – tedy zejména to, že veřejné beta testování bude probíhat zcela standardně jako v minulých letech – tedy vzduchem. Jediné, co k němu bude potřeba, bude registrace na příslušné webové stránce Applu a stažení veřejného beta profilu. Updaty se vám poté začnou standardně zobrazovat v nastavení iPhonu či iPadu. 

Craig nepřímo poodhalil i to, proč je nutné vývojářské bety instalovat přes počítač. “První vývojářské bety jsou určeny pro mnohem menší publikum,” nechal se slyšet s tím, že instalační proces nemusel Apple tím pádem příliš zjednodušovat. Vývojáři, pro které je tato beta určena, si totiž bez problému poradí i s tímto typem instalace. 

Počkejte do července

Co se týče vydání veřejných beta verzí, přesné datum zatím známo není. Apple je však zpravidla uvolňuje zhruba měsíc po vydání prvních vývojářských bet. I proto jsou tyto bety o poznání stabilnější a již zbavené mnoha nepříjemných chyb, se kterými se musí nyní vývojáři potýkat. Ale kdo ví, třeba nás Apple letos překvapí dřív a veřejné beta testování rozjede již za pár dní či týdnů. Nechme se překvapit. 

Kdy vyjde iOS 13

Související články

Dnes nejčtenější

.