Zavřít reklamu

Vždy, když se objeví nový operační systém, tak se svádí pomyslný boj o to, kdo jako první umístí na internet vývojářský profil, pomocí kterého si můžete na vaše zařízení nainstalovat betaverzi operačního systému. Tento rok tomu samozřejmě nebylo jinak. Apple si však chtěl pohlídat, že se k iOS 13 dostanou v první den doopravdy jen vývojáři, a proto se rozhodl, že žádný vývojářský profil nebude. Pokud si chcete vyzkoušet iOS 13 už nyní, musíte provést aktualizaci skrze iTunes (v macOS 10.15 už jen Finder). Je zde ale plno úskalí, které vám mohou celý proces zkomplikovat. Je také pravděpodobné, že aktualizace selže a vy přijdete o data na svém iPhonu. Pokud jste i přesto schopni tohle riziko akceptovat, tak pokračujete dále ve čtení.

Uživatelé macOS 10.14 Mojave, čtěte pozorně!

Jelikož už jsme někteří v redakci přesedlali na vývojářskou betaverzi macOS 10.15 Catalina, tak s instalací nemáme příliš velké problémy. Pokud však stále máte macOS 10.14 Mojave, což je asi většina z vás, tak k instalaci iOS 13 potřebujete mít staženou jablečnou aplikaci Xcode 11. Pro stažení Xcode 11 se stačí přihlásit na stránkách developer.apple.com/download pod vaším Apple ID účtem,  poté si můžete Xcode jednoduše stáhnout. Nezapomeňte jej poté samozřejmě i nainstalovat.

Instalace iOS 13 na vaše zařízení skrze Windows NENÍ MOŽNÁ.

Po instalaci Xcode 11 na macOS 10.14 Mojave už jste připraveni k instalaci iOS 13, uživatelé macOS 10.15 Catalina Xcode mít nemusí. Níže naleznete odkaz na Google Drive, kde se nachází IPSW soubory k iOS 13. Stačí se k nim pouze proklikat, a poté si zvolit správnou verzi pro vaše zařízení:

Po stažení IPSW souboru se přesuňte do iTunes, v macOS 10.15 do Finderu. Zde v levé části lokalizujte váš iPhone a společně se stisknutou klávesou Option klikněte na tlačítko Check for Update (Zkontrolovat aktualizace). Otevře se okno, kde musíte najít stažený IPSW soubor a otevřít jej. Poté už jen stačí kliknout na tlačítko Update. Chvíli se bude zdát, že se nic neděje, ale poté by se měl iPhone rozsvítit a požadovat heslo k instalace aktualizace. Pak už jen stačí počkat asi 10 minut, dokud se aktualizace nedokončí.

Pokud se vám z nějakého důvodu nedaří iOS 13 aktualizovat, tak vám dám několik rad, které můžete využít ke svému dobru. Osobně se mi taktéž na první pokud instalace nezdařila. Ujistěte se tedy, že máte váš iPhone k Macu či MacBooku připojen čistě jen kabelem, bez redukce. Já jsem musel tedy využít Lightning – USB-C kabel. Zároveň vám doporučuji, abyste váš iPhone po celou dobu udržovali odemknutý. Když jsem jej totiž zamkl, tak se mi celý proces přerušil. Ještě jednou na úplný závěr dodávám, že instalace je jen na vlastní riziko a v případě, že se s vaším zařízením něco stane, tak nikdo z redakce LsA nenese zodpovědnost.

Související články

Dnes nejčtenější