Zavřít reklamu

Poslední dobou Apple sužuje další problém, který se tentokrát týká jeho App Storu. Ten je totiž údajně silně monopolistický a stížnosti na něj jsme mohli slyšet například i od Spotify. Nedávno dokonce americký Nejvyšší soud nařídil, aby byla celá záležitost prověřena a dospělo se tak k nějakému rozhodnutí. S tím však Apple již od počátku nesouhlasí a publikoval novou webovou stránku, pomocí které se proti těmto řečem brání.

App Store v iOS 10 vs. App Store v iOS 11:

Jablečná společnost se na této webové stránce skutečně rozepsala a sdělila, že jí jde hlavně o zákazníky. Těm chtějí zajistit co největší bezpečí, jelikož se jedná o jejich obchod, za který si nesou určitou zodpovědnost. Když Apple vyvíjel App Store, šlo mu hlavně o dvě věci. Aby se obchod stal místem, kde mohou uživatelé jejich platformy stahovat a nakupovat bezpečné a prověřené aplikace a taktéž dát samotným vývojářům skvělou možnost do jejich podnikání. Před tím, než se každá aplikace dostane do App Storu, musí projít schvalovacím procesem. Jablečný obchod přitom stojí na pěti základních pilířích, mezi které se řadí bezpečnost, výkonnost, byznys, design a legálnost. To navíc dokazuje fakt, že na App Storu nikdy nenajdeme jakékoliv aplikace, které by například propagovaly drogy nebo pornografii. Apple taktéž zmiňuje, že se v jejich obchodě nenacházejí pouze placené aplikace, ale je zde i spousta softwaru, s kterého si kalifornský gigant nebere žádný podíl.

Celkově bychom mohli aplikace rozdělit na osm kategorií, přičemž Apple si bere podíl pouze ze čtyř. Mezi ty se řadí aplikace zdarma s nákupy v rámci aplikace (30 procent), aplikace placené (30 procent), aplikace zdarma s předplatným (30 procent za první rok, 15 procent každý další rok) a aplikace multiplatformní (30 procent z nákupu v aplikaci).

Jak to ve finále s Applem dopadne si v současné době nikdo netroufá předpovědět. Taktéž se celý případ může uzavřít ještě před soudem, ke kterému by tím pádem nemuselo vlastně vůbec dojít. V případě jakýchkoliv novinek vás o nich budeme informovat prostřednictvím článků.

Související články

Dnes nejčtenější