Zavřít reklamu

Jednou z nejzajímavějších věcí nového operačního systému iOS 11 je bezesporu od základu překopaný obchod s aplikacemi App Store. Apple změnil jeho podobu jak zevnitř, tak i zvenku lehce upraveným logem. Právě to je však trnem oku jedné čínské společnosti. Údajně se totiž nápadně podobá tomu jejímu.

Čínská textilní společnost Kon podala před nedávnem na Apple žalobu, ve které Apple nařkla z toho, že ukradl její logo. Nápadně podobný obrázek totiž používá společnost již od roku 2009, což je podle ní jasným porušením zákona o autorských právech v Číně. KON proto po Applu požaduje veřejnou omluvu za používání ukradeného loga,  zastavení prodejů produktů, ve kterých se jeho ukradené logo objevuje a finanční náhradu za ztráty, které odcizením loga KON utrpěl.

V Číně je možné všechno

Ač se může zdát tento spor poměrně malicherný a již nyní rozhodnutý, vězte, že se může stát v Číně skutečně všechno. Skvělým příkladem může být například spor, který se před pár lety rozhořel kvůli používání označení “IPHONE”. To totiž začal v Číně používat jeden výrobce kožených výrobků a když se proti němu Apple ohradil a požadoval registraci této ochranné známky, aby ji nemohli podobní výrobci používat, setkal se u čínských soudů s nepochopením a spor prohrál.

Uvidíme, jak Apple dopadne tentokrát. Soud by měl vynést verdikt v následujících týdnech. Pokud však Apple prohraje, bude to pro něj znamenat v Číně solidní nepříjemnost. Zatím však nepředbíhejme, stát se může leccos.

app-store-cray

Zdroj: macrumors

Související články

Dnes nejčtenější

.