Zavřít reklamu

Když Apple před pár měsíci představil „nová“ sluchátka AirPods, byl jsme mezi těmi, jenž tento krok obhajovali. Přece jen jsem od sluchátek revoluci nečekal a navíc ty změny, které Apple udělal, se mi celkem líbily, což se ostatně odrazilo také v recenzi, jenž si můžete přečíst přímo zde. Dnes se však ukázal světu také nový iPod touch a tentokrát již skutečně příliš nechápu, co tím chtěl Apple říct. Rozumím, že vyrábět dále procesor Apple A8 bylo nákladné, když jej používá jediný produkt na trhu, a tak Apple raději sáhl po novějším Apple A10, jehož výroba je v současné době pro společnost výhodnější a efektivnější, ale je to přeci jen tři roky starý procesor. I tak je to poslední, co u nového iPodu chápu. Ten zbytek jsem prostě už nepobral.

Poslední roky nám Apple tvrdí, že je Touch ID a Face ID mnohem bezpečnější než klasické heslo, proto ani jedno z toho iPod touch nedostal. Tvrdí nám, že větší displeje jsou lepší a lépe je využijeme pro hraní her. Proto má nový iPod touch 4″ displej, který u iPhonu použil Apple naposledy v roce 2013. Hustota displejů je podle Applu také klíčová, a tak mají nové iPhony čím dál vyšší hustotu rozlišení, proto má nový iPod touch hustotu displeje, kterou měl iPhone naposledy v roce 2014. Apple nám také tvrdí, že 3,5″ konektor na sluchátka je minulostí, proto jej nový iPod touch z roku 2019 stále má, i když iPhone jej již nemá více než tři roky.

Zkrátka Apple dnes představil po čtyřech letech další generaci iPod touch, u které spočíval celý čtyři roky trvající vývoj produktu v tom, že se dočakl lepšího procesoru a máte jej nově možnost zakoupit také s větší kapacitou. Jedná se tedy o produkt, který nelze pochopit, ať se na něj podíváme z jakéhokoli pohledu. Pokud jste iPod touch chtěli, tak jste si jej jiste již koupili, pokud vás předchozí generace ničím neuchvátila, pak je asi tak nějak logické, že se to příliš nepovede ani té nové. Pokud iPod touch vlastníte, pak přecházet na novou generaci taktéž smysl nedává. Pro koho je tedy novinka vlastně určena?

Samotný iPod touch byl navíc dle mého názoru skutečně dobrý produkt, a to až do své předposlední generace z roku 2015, kdy se stále jednalo o levnou alternativu k iPhone, která měla velmi podobný výkon a vlastnosti jako samotný telefon. iPod touch byl od začátku vnímán jako iPhone bez GSM modulu určený například dětem nebo všem, kteří například z pracovních důvodů musí používat jiný telefon než iPhone. iPod byl vždy relativně levný, výkonný a zábavný handheld, na kterém mohly děti hrát hry a užít si zábavu. Na dnešní hry však nová generace již v podstatě nedostačuje, a to ne svým výkonem, ale především velikostí displeje. Nové hry totiž obsahují řadu ovládacích prvků, které zabírají velkou část displeje a upřímně, pokud chcete hračku pro děti, pak jim raději kupte iPad mini.

Bohužel mám pocit, že pokud Apple udělal za poslední roky krok vedle, pak je to právě nyní v případě „nového“ iPodu touch, který zkrátka nemá co nabídnout. Navíc mu chybí to nejdůležitější – novinka, pomocí které by přilákal nové nebo donutil k přechodu stávající uživatele iPodu. Toto se tedy dle mého názoru Applu skutečně příliš nepovedlo.

Související články

Dnes nejčtenější