Zavřít reklamu

Minulý týden se v App Storu na iOS objevila hra vzdávající hold legendárnímu investorovi Warrenu Buffettovi, pod kterou se značnou měrou podepsal i samotný Apple. A právě tím titul spousty jablíčkářů zaujal. Apple se totiž ve světě mobilního gamingu nepohybuje již dlouhé roky, což dokazuje i to, že hra Warren Buffett’s Paper Wizard byla jediným kouskem, který kalifornský gigant vydal za posledních jedenáct let. Hra se však v App Storu příliš dlouho neohřála.

Když byla novinka vydána, bez problému si stáhnout jí mohli uživatelé po celém světě. Nyní však Apple svůj titul stáhl ze všech světových App Storů vyjma amerického a to bez udání jediného důvodu. To zjednodušeně řečeno znamená, že neexistuje žádná možnost, jak jí jednoduše do iPhonu nainstalovat. V App Storu jí totiž již nevyhledáte a pokud byste na svém telefonu zkusili například otevřít webový odkaz z iTunes, dozvíte se, že aplikace není ve vaší zemi nebo oblasti k dispozici. Dobrou zprávou je tak alespoň to, že pokud jste hru stihli stáhnout ještě před jejím odstraněním z App Storu, v telefonu vám zůstane a to plně funkční. 

Jak už jsem psal výše, hra vzdává hold jednomu z nejvýznamnějších investorů Applu Warrenu Buffettovi, do kterého se v ní i vtělíte. Vaším hlavním úkolem bude roznášet ve městě Omaha v Nebrasce noviny, přes které se nakonec můžete dostat až do Cupertina a Apple Parku, kde má nyní Apple své hlavní sídlo. Cesta to ale není zrovna dvakrát jednoduchá a než se do hry dostanete, pěkných pár minut vám to zabere. 

Uvidíme, zda se dočkáme v následujících dnech jakéhokoliv komentáře ze strany Applu ohledně odstranění jeho hry. Jeho krok je totiž poměrně zvláštní a důvody by určitě nejednoho jablíčkáře zajímaly. Ale kdo ví, třeba se jedná jen o chybu, po jejíž opravě se hra do storu vrátí. Nechme se tedy překvapit. 

Související články

Dnes nejčtenější