Zavřít reklamu

Tento víkend bol z hľadiska informácii veľmi dôležitý, no nasledujúca správa je celkom jedinečná. Týka sa totiž jedného Apple Storu, jedného človeka a jednej zabugovanej aplikácie. A čo sa vlastne stalo? Počas víkendu zatkli teenagera z New Jersey v najznámejšom obchode Applu na 5th Avenue v Manhattane. Eric Shine bol obvinený z pokusu o krádež, keď si počas hodinovej návštevy obchodu pomocou aplikácie Apple Store oskenoval čiarový kód sluchátiek Bose. Pri procese spracovania objednávky totiž došlo podľa jeho tvrdení k chybe v aplikácii, ktorá jeho objednávku odmietla. Pri opúšťaní obchodu ho však zastavili zamestnanci obchodu, ktorí ho následne obvinili z pokusu o krádež a zavolali políciu, ktorá ho zatkla.

„Vytiahol som svoj iPhone a zistil som, že obrazovka stále ukazovala možnosť „Pay Now“, no žiadny účet. Povedal som im, že som nemal v záujme kradnúť; Bol som v obchode vyše hodinu a stále si chcem kúpiť tie sluchátka. Zamestnancom obchodu to však nestačilo. Povedali, že to videli celý čas a že som mal v úmysle kradnúť (ukazujúc pri tom na manažéra, ktorého sa na sluchátka pýtal a vďaka ktorému svoj tovar po chvíli dostal).

Keď úspešne dokončíte transakciu, Apple Store app Vám jasne povie, aby ste si zobrali tašku. Shine ďalej vraví, že zamestnanec Apple Storu, ktorý mu tašku podal, sa ho na objednávku vôbec nepýtal, spolupracujúc tak s internou chybou aplikácie. Zatknutý Eric síce dostal možnosť zúčastniť sa verejnoprospešných prác na jeden deň a navštevovať hodiny zamerané proti zlodejom, vďaka čomu by mal zredukovaný trest, no túto možnosť odmietol. Eric Shine čaká na súdne pojednávenie, ktoré sa bude konať v októbri.

Aplikácia Apple Store  (dostupná len vo vybraných krajinách) bola minulý rok aktualizovaná o novú funkciu „EasyPay“, ktorá umožňuje zákazníkom nakupovať produkty bez potreby akejkoľvek pokladne. Táto funkcia jednak urýchľuje nákupy a zároveň umožňuje zamestnancom riešiť problémy zákazníkov či pomáhať im pri výbere, prípadne hľadaní produktu.

Související články

Dnes nejčtenější