Zavřít reklamu

Není to jen zprovoznění funkce EKG a oznámení nepravidelného srdečního rytmu, co se včera večer Apple Watch s příchodem watchOS 5.2.1 naučily. V galerii ciferníků v aplikaci Watch se totiž objevily hned tři novinky – respektive dvě v případě majitelů Apple Watch 1 až 3 a tři v případě majitelů Watch 4. Poměrně zajímavé přitom je, že o nich nebyla v poznámkách k aktualizaci ani zmínka. 

Všechny nové ciferníky jsou z edice Pride a váš displej tedy přebarví do barev duhy, čímž mají podporovat LGBT. Zatímco loňská edice Pride ciferníku byla poměrně střídmá a zobrazovala “jen” několik úzkých barevných pruhů na černém pozadí, letos přebarvil do duhy prakticky celý ciferník a dokonce přidal i analogovou verzi. U Apple Watch 4 pak ještě umožňuje nastavit zobrazení nejen na kruhu, ale také na obdélníku se zaoblenými rohy, jak můžete vidět i v naší galerii. 

Spolu s Pride ciferníky vydával Apple v minulosti i speciální Pride edici řemínků k Apple Watch, které designově s ciferníky ladily. Žádné nové řemínky však zatím v Online Storu k zakoupení nejsou. Je ale vcelku nepravděpodobné, že by Apple tuto tradici letos porušil – tím spíš, když se rozhodl implementovat výrazně vyšší počet duhových ciferníků oproti minulým rokům. 

Doufejme, že se dalších ciferníků k Apple Watch dočkáme již brzy. Vzhledem k tomu, že watchOS 5.2.1 byla zřejmě poslední aktualizace “pětkového” watchOS je však prakticky jasné, že se to stane nejdřív na podzim při vydání watchOS 6. Snad se tedy Apple “pochlapí” a ciferníků vydá rovnou více. 

Související články

Dnes nejčtenější