Zavřít reklamu

Příchod trojitého fotoaparátu na letošní iPhony 11 a 11 Max je již pěkných pár týdnů díky spoustě úniků brán jako samozřejmost. Byť jsme však již viděli velké množství konceptů a renderů, skutečně detailní pohled právě na fotoaparát jsme si až doposud paradoxně neužili. To se ale nyní díky leakerovi Benu Geskinovi mění. Do rukou se mu totiž dostaly CAD výkresy letošních iPhonů, díky kterým si můžeme právě o designu fotoaparátu udělat konečně dokonalý obrázek.

Jak můžete sami vidět, modul fotoaparátu iPhonu 11 se od iPhonu X a XS liší kromě tvaru i zaoblenou spodní hranou, která připomíná spíše řešení fotoaparátu iPhonů 7/8 Plus či nových iPadů Pro 2018. To mimo jiné znamená například to, že se kolem něj budou zachytávat nečistoty o poznání méně a když už se tam přeci jen nějaké to smítko zachytí, půjde odstranit o poznání jednodušší cestou než v případě iPhonu X, u kterého může způsobovat problém právě spodní hrana.

Poměrně zajímavá jsou i mírně vystouplá krycí skla objektivů z modulu fotoaparátu, což by mohlo být naopak vnímáno spíše negativně, jelikož by je mohlo být jednodušší poškrábat například při položení na záda, při kterém by se mohl telefon opírat právě o ně. Nicméně „vystoupnutí“ se zdá být alespoň podle schématu skutečně minimální.

Přesné parametry zadních objektivů pro letošní iPhony zatím bohužel neznáme. Fotoaparát by však měly dle dostupných informací tvořit širokoúhlý objektiv, ultraširokoúhlý objektiv a teleobjektiv. Co se pak týče předního fotoaparátu, ten by si měl ze současných 7 MPx polepšit na slušných 12 MPx, díky čemuž bude schopen zachytit ještě kvalitnější selfie fotografie. Apple navíc plánuje potáhnout přední výřez speciálním filmem, díky kterému by měl působit celistvějším dojmem. U zadního modulu fotoaparátu se ale nic takového neočekává. Jasno dokonce zatím není ani v tom, zda jej Apple opět u všech modelů přebarví do černé, či zda se bude jeho barva lišit v závislosti na barevné variantě iPhonu. Zdroje z minulých týdnů se totiž v tomto ohledu zatím zcela neshodly.

Trojitý fotoaparát by měl jablíčkářům nabídnout hned několik výhod při fotografování, přičemž tou nejzásadnější je zřejmě zachycení kvalitnějších fotek při zhoršených světelných podmínkách. Právě focení za tmy či šera totiž iPhony nezvládají zcela bravurně, za což jsou mnohými tvrdě kritizovány. O dalších výhodách trojitého fotoaparátu si pak můžete přečíst zde.

Související články

Dnes nejčtenější