Zavřít reklamu

Přestože se Apple snaží udržet veškeré informace okolo chystaných iPhonů “pod pokličkou”, všechny úniky eliminovat nezvládá. Díky tomu si tak můžeme o novinkách pro letošní rok udělat poměrně přesný obrázek již pěkných pár měsíců před jejich oficiálním představením, což bylo ještě před pár lety naprosté sci-fi. Mezi nejinformovanější zdroje se v tomto ohledu řadí rozhodně agentura Bloomberg, která nám v uplynulých několika letech odhalila již spousty tajemství právě o chystaných produktech z dílny Applu a v poodhalování zdárně pokračuje i letos. Co tedy víme díky ní nového? 

Zdroje Bloombergu dnes znovu potvrdily použití ultraširokého objektivu jakožto třetího objektivu fotoaparátu iPhonu 11 a 11 Max, díky kterému by měly být tyto telefony schopny zachytit o poznání větší prostor se spoustou detailů, jako tomu je u některých konkurenčních smartphonů. Přesné parametry fotoaparátu ale bohužel ještě známy nejsou. 

Velmi zajímavé vylepšení ale údajně chystá Apple i v rámci softwaru pro fotoaparát a potažmo úpravu fotek. Dočkat bychom se totiž měli jakéhosi autokorekčního prvku, který by měl mimo jiné údajně umožňovat vkládání chybějících lidí do fotografií a to tak, aby výsledek vypadal co nejrealističtěji. Bloombergu se však o této novince žádné přesnější informace nepodařily zjistit a ani v minulosti jsme o ničem podobném neslyšeli, takže se budeme muset na její upřesnění ještě počkat. Už nyní se však dá s klidem říci, že právě fotoaparát bude suverénně největším lákadlem letošních iPhonů, protože posune pomyslnou laťku iFotografování na novou úroveň. 

Konečně bezdrátová nabíječka z dílny Applu

Potvrzení se opět dočkala schopnost obousměrného bezdrátového nabíjení, kterou Apple do iPhonu vloží zřejmě především kvůli snadnému dobíjení AirPods s kompatibilním nabíjecím pouzdrem. Nabíjet ale s největší pravděpodobností půjdou i ostatní produkty s podporou bezdrátového nabíjení, byť se například do nabíjení jiných smartphonů s ohledem na velikost baterie iPhonů zřejmě mnoho uživatelů příliš nepohrne. 

Nechme se překvapit, co se o novinkách pro letošek dozvíme v následujících dnech. Už nyní je však lze s klidem označit za skutečně zajímavé a rozhodně lákavé, byť zřejmě ne zcela revoluční. Ale kdo ví, třeba bude jejich úroveň natolik vysoká, že je nakonec přeci jen za revoluční označovat budeme.

iPhone-11-Max-concept-design-Hasan-Kaymak-2-768x432

Související články

Dnes nejčtenější

.