Zavřít reklamu

Apple se může ode dnešního dne opět pyšnit titulem bilionová společnost nebo chcete-li společnost s hodnotou jeden bilion dolarů. Té dosáhl už podruhé za poměrně krátkou dobu. Poprvé se mu to povedlo vloni v létě, avšak na výsluní se kvůli nepříliš dobrým finančním výsledkům dlouho neohřál. Včerejší oznámení finančních výsledků za první tři měsíce letoška však překonalo očekávání některých analytiků, což se dnes podepsalo i na poměrně strmém nárůstu hodnoty Applu. 

Prodeje iPhonů se Applu v uplynulém čtvrtletí zrovna příliš nepovedly: 

V době psaní tohoto článku byla hodnota Applu 1,012 bilionu dolarů a cena jedné akcie se pohybovala kolem 214,57 dolarů. Díky tomu se tak stal cupertinský gigant opět nejhodnotnější společností světa, jelikož hodnota Microsoftu se v posledních dnech propadla opět pod hranici jednoho bilionu a Amazon se stále pohybuje kolem 950 miliard. 

iPhony netáhnou? 

Přestože Apple již prodejní čísla svých produktů nezveřejňuje, podle analytické společnosti IDC zaznamenaly strmý propad hlavně jeho iPhony. Těch se mělo meziročně prodat až o 30 % méně a to zejména kvůli nezájmu o telefony v Číně. Moc dobře se údajně nedařilo ani Macům, byť na přesnější čísla si budeme muset ještě počkat. Naopak iPady, Apple Watch a AirPods zažívají zlaté časy, stejně jako segment Služeb. Právě ten by měl být pro Apple do budoucna klíčovým, čehož si je Apple velmi dobře vědom a neustále se jej snaží rozvíjet novými a novými možnostmi. 

Uvidíme, jak dlouho se Apple na trůnu pro nejhodnotnější společnost světa udrží. Situace na burze se totiž mění skutečně z minuty na minutu a budoucí vývoj je velmi těžké odhadnout. Když však investory nevyvedly z míry ani mizerné prodeje iPhonů, nedá se úplně očekávat, že se najednou od Applu opět odvrátí a jeho hodnota tak klesne. 

Apple money Tim Cook FB

Související články

Dnes nejčtenější

.