Zavřít reklamu

Každý Apple Store je takřka od podlahy po strop vybaven velkým množstvím nákladných a snadno rozbitelných zařízení. Počátkem roku se o tom na vlastní kůži – i s patřičnými následky – přesvědčil jeden muž z britského Leedsu. Ten musí čelit obvinění poté, co nakráčel do jednoho z Apple Storů, kde zničil zboží v hodnotě více než jednoho milionu korun.

Podívejte se, jak vypadalo řádění zákazníků v Apple Storech v New Yorku a Dijonu:

Joshua Wilson se v prodejně od počátku rozhodně nechoval jako typický zákazník. Podle svědků, kteří promluvili v rozhovoru pro deník Yorkshire Evening Post, si Wilson po příchodu do obchodu nasadil sluchátka, zvolal „Satan je v mé hlavě“ a začal ničit drahou elektroniku kolem sebe. Když dílo dokončil, počkal na příjezd policie, která ho pochopitelně zatkla.

K incidentu došlo v únoru tohoto roku,  tento týden se s Wilsonem konalo soudní řízení. Wilson byl obviněn hned z několika trestných činů, přičemž jeho obhájce poprosil soud o shovívavost – Joshua Wilson totiž údajně v minulosti trpěl psychickými problémy a zneužíval návykové látky. Soudce ale uvedl, že bez ohledu na to,  jak bohatá je firma, která byla Wilsonovým řáděním zasažena, se stále jedná o velkou škodu a závažné provinění. Wilsonovi bylo mimo jiné nařízeno, aby se podrobil odvykací léčbě.

Nic nového pod sluncem

Nejde ale o ojedinělý případ  – před třemi lety kupříkladu vtrhl do Apple Storu ve francouzském Dijonu muž, který začal koulí na pétanque rozbíjet displeje vystavených iPhonů. Jeho čin byl formou protestu proti tomu, že mu Apple odmítl vrátit peníze při reklamaci. Řádění pachatele se nevyhnul ani jeden z vystavených MacBooků.

Zhruba rok před dijonským incidentem se stal svědkem návštěvy „tak trochu jiného“ zákazníka stal ikonický Apple Store na newyorské 5. Avenue. Do něj vtrhl muž, vyzbrojený katanou, a křičel na celou prodejnu. Zaměstnanci zareagovali velmi pohotově, vlastními těly zabránili tomu, aby se dotyčný dostal k zákazníkům, a vytlačili ho z prodejny. Tam už si ho do péče převzali příslušníci policie.

Broken Glass iPhone FB

Související články

Dnes nejčtenější