Zavřít reklamu

Že trápí MacBooky problémy s klávesnicemi není již řadu let žádné tajemství. Motýlkový typ, který Apple u svých notebooků v posledních letech využívá, totiž vyřadí z provozu i sebemenší nečistota, která se pod klávesu dostane, a k uvedení zpět do provozu je ve valné většině případů nutné využít služeb autorizovaného servisu. To však dělají mnozí jablíčkáři velmi neradi, jelikož o svůj počítač na pár dní přijdou. To se ale v zemích s Apple Storem změní.

Kalifornský gigant si zřejmě uvědomuje vážnost celé situace s klávesnicemi a uživatelům zasaženým tímto problémem chce co nejvíce pomoci. Do svých obchodů proto rozeslal dokument, ve kterém tamní zaměstnance informuje o tom, že opravy klávesnic budou probíhat přímo v Apple Storech u Genius Baru a to navíc prioritně – ideálně do druhého dne. Doposud se však problémy ve valné většině případů řešily odesláním MacBooku z Apple Storu do některého z opravárenských center či autorizovaných servisů Applu. 

Apple Story budou podle dokumentu na svůj úkol samozřejmě patřičně připraveny a to jak po stránce náhradních dílů, tak i potřebných dokumentů a návodů, které mohou být při výměně potřeba. Opravy v obchodě se tak zákazníci bát rozhodně nemusí, ba naopak. Ušetří jim totiž drahocenný čas.

Dočkáme se změny?

Problémy s klávesnicemi trápí Apple již pěkných pár let. Zbavit se jich sice pokusil drobnými vylepšeními, které měly zvýšit jejich odolnost, avšak ani jedno se zatím neosvědčilo jako zcela spolehlivé. Mnozí uživatelé proto již volají po upuštění od tohoto typu a nasazení buď úplné novinky nebo k návratu k osvědčené klasice. Těžko však říci, zda se Apple k podobnému kroku skutečně odhodlá. 

Jak jsem již uvedl výše, tuzemských jablíčkářů se novinka Applu bohužel prakticky nedotkne. Veškeré reklamace totiž u nás řešíme buď přes prodejce, nebo přímo přes autorizovaný servis, u kterého oprava trvá zpravidla déle než jeden den. O plánech Applu postavit v České republice Apple Store se však již šušká relativně dlouho a rozhodně bychom se uskutečnění tohoto plánu nebránili. Za jablečný obchod se dle svých slov nedávno přimluvil i český premiér Andrej Babiš a to přímo u Tima Cooka. Zda jeho snaha dopadla na úrodnou půdu ale ukáže až čas.

Související články

Dnes nejčtenější