Zavřít reklamu

Jestli si na něco uživatelé iPadů již řadu let stěžují, je to bezesporu nemožnost k jejich tabletům připojit bezdrátovou myš či trackpad, díky čemuž by je bylo možné využívat o poznání více jako klasické počítače. Podle zdrojů vývojáře Stevena Troughtona-Smitha se však konečně blýská na lepší časy. 

K iPadu si zřejmě konečně připojíme naše myšky a trackpady: 

O novinkách v iOS 13 jsme se toho díky Stevenovi a jeho kolegovi Guilhermu Rambovi dozvěděli v posledních dnech vskutku požehnaně. Oba tito muži se totiž mohou chlubit vazbami na inženýry pracující přímo v Applu, díky kterým tak mají některé novinky jako na dlani. Právě díky tomu se tak nyní od prvního jmenovaného dozvídáme, že v iOS 13 dorazí na iPady podpora trackpadů a myší, která by měla být podle všeho aktivovatelná v sekci Zpřístupnění v Nastavení. Více detailů však bohužel v tuto chvíli neznáme. 

Podpora těchto periférií by dávala s ohledem na spekulace ohledně příchodu univerzálních iOS/macOS aplikací smysl a vývojářům by v lecčem usnadnila jejich práci. Nabízí se však otázka, zda nebude podpora těchto prvků k dispozici jen v těchto aplikacích, což by byla jistě škoda. Na druhou stranu, pokud Apple nahlíží na tyto periferie jako na jakési pomocníky, kteří by mohli sloužit i postiženým, což lze vyvodit právě z umístění aktivačního rozhraní do Zpřístupnění, mohl by přes ně umožnit ovládat celý iOS. 

Doufejme, že se tedy skutečně podpory konečně dočkáme a s ní i dalších skvělých novinek, o kterých se ve spojitosti s iPady spekuluje. Pokud tomu totiž tak bude, jablečné tablety by se mohly dostat co do využitelnosti na zcela novou úroveň a naplnit tak slova Applu o náhradě klasických počítačů. Jasno však budeme samozřejmě mít až po úvodní Keynote na WWDC, která se bude konat na začátku června. 

Související články

Dnes nejčtenější