Zavřít reklamu

Před pár dny se na světlo světa dostaly informace o možné spolupráci Applu a Huawei. Ta by měla spočívat v dodávkách 5G modemů, které by Apple použil ve svých iPhonech a zajistil jim tak podporu těchto nastupujících sítí. Pokud jste však doposud doufali v to, že jsou tyto spekulace lživé, musíme vás zklamat. Zájem dodávat Applu modemy totiž nyní potvrdil i šéf Huaweie. 

Huawei používá v současné době své čipy výhradně pro vlastní potřebu – zejména pak tedy ve svých smartphonech. Lodivod čínského giganta Ren Zhengfei se však nechal v novém rozhovoru pro CNBC slyšet, že je jeho společnost otevřená v otázce dodávek modemů Applu. Potvrdil tak zároveň i to, že jinému výrobci své čipy dodávat nechce – tedy alespoň prozatím. Pokud by Apple na nabídku Huawei kývl, čistě teoreticky bychom se mohli iPhonů s podporou 5G dočkat již letos. Daleko pravděpodobnější se však jeví až rok příští, kdy by jejich implementaci mohl Apple i řádně otestovat. I kdyby se navíc Apple rozhodl až pro rok 2020 jakožto rok, kdy zvládnou iPhony 5G, nebude mít zřejmě stejně mnoho jiných možností odběratelů. Intel, se kterým v tomto ohledu spolupracuje nyní, totiž není dle dostupných informací s prací na svém vlastním modelu příliš daleko a do příštího roku jej očekávat nelze. 

Řeč přišla i na Jobse 

Kromě otázky 5G modemů se rozhovor stočil i k zakladateli Applu Stevu Jobsovi, který je i téměř osm let po jeho skonu v technologickém světě vnímán za obrovského revolucionáře. “Kdybych o Jobsovi řekl, že byl velký, podceňoval bych ho. Myslím, že byl “supervelký””, nechal se šéf Huaweie slyšet a pokračoval: “Moje dcera je velkým fanouškem Steva Jobse, takže když v roce 2011 zemřel, navrhla, abychom za něj drželi chvíli ticha a tím ho uctili a to i přesto, že jsme tehdy byli na dovolené. My to samozřejmě udělali.” 

V tuto chvíli je velmi těžké říci, jak se nakonec Apple v otázce 5G modemů rozhodne. Faktem totiž je, že Huawei je po celém světě obviňován ze špionáže a jeho technologie jsou nejen v USA v nemilosti. Na druhou stranu by ale právě tato společnost vytrhla Applu svým způsobem velký trn z paty, který jej již poměrně dlouho tlačí a pokud nezačne brzy jednat, mohl by přivodit velké problémy. 

Huawei

Související články

Dnes nejčtenější