Zavřít reklamu

App Store na iOS nabízí obrovské množství aplikací všeho druhu, díky čemuž si své favority dokáže vybrat skutečně každý. S přibývajícím počtem aplikací je však pro vývojáře čím dál těžší uživatele zaujmout, protože se o nich vůbec nemusí dozvědět. Toho si je Apple velmi dobře vědom a vývojářům ve světě nabízí poměrně zajímavou možnost propagace jejich aplikací přímo v App Storu. A právě tato možnost míří nyní do dalších 46 zemí včetně České republiky. 

Vývojáři aplikací pro tuzemský App Store mohou nyní využívat Search Ads nebo chcete-li vyhledávací reklamy. Ty fungují velmi jednoduše na principu klíčových slov, podle kterých vyhledáváte v App Storu aplikace. Těmi vývojáři své inzerované aplikace “otagují” a v případě, že dané slovo začnete ve vyhledávači jablečného obchodu hledat, jako první položka v seznamu nabízených aplikací se objeví právě ta inzerovaná. Že se jedná o reklamu poznáte podle jejího modrého podbarvení a viditelného označení “Reklama” pod jejím názvem. Jak tato novinka v App Storu vypadá se můžete podívat v galerii pod tímto odstavcem. 

Kromě přidání podpory Search Ads pro App Story v dalších zemích umožňuje nyní Apple vývojářům nově spravovat rozpočty jejich reklamních kampaní. Ty museli doposud nastavovat pro každý trh zvlášť, což bylo poměrně časově náročné. Nyní je ale lze nakonfigurovat i hromadně. App Store se tak stává pro vývojáře čím dál přívětivějším prostředím. 

Související články

Dnes nejčtenější