Zavřít reklamu

O tom, co nám Apple dnes večer na své první letošní Keynote představí, již máme pěkných pár týdnů jasno. Dočkat bychom se takřka stoprocentně měli odhalení nových služeb, díky kterým budeme moci jablečný ekosystém využívat ještě intenzivněji. Konkrétně by se mělo jednat o streamovací videoslužbu s vlastním obsahem, službu předplatného pro časopisy a noviny a “Netflix” pro iOS hry. Zatímco však u druhé a třetí jmenované služby zřejmě příliš starostí s vymýšlením toho, jak a kolik si za ně bude účtovat peněz, neměl, streamovací videoslužba mu zřejmě přidělala solidní vrásky na čele. 

Apple TV 4K:

 

V uplynulých měsících se objevilo poměrně velké množství zpráv pojednávajících o tom, že Apple stále přemýšlí nad způsobem ocenění své streamovací služby. V úvahu připadalo jak předplácení určité aplikace, tak například integrace obsahu do Apple Music a navýšení jeho ceny. Kromě těchto variant pak podle čerstvé zprávy portálu Washnington Post zvažoval i “přibalení” streamovací služby k AppleCare, díky čemuž by se tato služba stala pro mnoho zákazníků ještě atraktivnější. Z tohoto plánu však nakonec sešlo a to zřejmě kvůli tomu, že tato služba není dostupná celosvětově, což se však od streamovací videoslužby očekává. Počítat se již v tuto chvíli nedá ani s tím, že by byl originální videoobsah Applu zdarma, jak některé zdroje ještě na konci loňského roku tvrdily. Tuto informaci totiž včera vyvrátil Wall Street Journal díky svým zdrojům přímo z řad Applu. 

Jako nejpravděpodobnější způsob zpoplatnění se tak nyní zdá klasické měsíční předplatné, které si budou moci uživatelé zakoupit buď samostatně nebo formou balíčku několika předplacených služeb. I tuto novinku totiž Apple podle několika analytiků připravuje a dnes večer jí světu představí. Snad se tedy velká očekávání v tomto ohledu naplní do puntíku. 

Související články

Dnes nejčtenější