Zavřít reklamu

Před pár dny nás všechny Apple překvapil tím, že do svého Online Storu přidal zcela nový iPad Air. Ten se již nyní dostal do rukou několika zahraničním magazínům, které poskytly první pohled na tento nový jablečný počin.

Nový iPad Air (TechRadar):

TechRadar

Podle magazínu TechRadar je nový iPad Air dokonalou střední cestou napříč jablečnými tablety. Tento kousek totiž disponuje perfektním výkonem, který si poradí téměř s každým vámi zadaným úkolem. iPad Air nabídne pochopitelně lepší výkon oproti loňskému 9,7″ iPadu, avšak stále jej dělí spousta od kvalit iPadu Pro. Pokud však hledáte profesionální tablet za tu nejlepší cenu, Air je pro vás jasnou volbou. Za zmínku taktéž stojí přítomnost Smart konektoru. Nový iPad Air je totiž nejlevnějším jablečným tabletem, který tento port nabízí. Díky němu můžeme připojit například všem známou Smart Keyboard a proměnit náš iPad v 2v1 zařízení, díky čemuž zcela maximalizujeme naši produktivitu.

Engadget

Podle portálu Engadget je velkou škodou nového Airu absence ProMotion displeje. Ten nalezneme například v loňském „Pročku,“ kde se stará o co nejlepší možný obraz. Nadále je třeba tabletu vytknout, že přes veškerou jeho evoluci zůstal některými prvky značně pozadu. V Airu se stále nachází Lightning konektor, disponuje pouze dvěma reproduktory, je kompatibilní pouze s první generací Apple Pencil a namísto Face ID využívá Touch ID. Jedinou výhodou je fakt, že iPad Air stále nabízí 3,5mm jack pro sluchátka, od kterého Apple poslední roky ustupuje. Za zmínku taktéž stojí vylepšení přední kamery. Ta oproti loňskému základnímu modelu klasického iPadu, který fotí v rozlišení 1,2 Mpx, zvládne pořizovat snímky o rozlišení 7 Mpx. Nadále se posunula celková kvalita videa, která taktéž ovlivňuje kvalitu FaceTime videohovorů.

Snímky iPadu Air zveřejněné magazínem Engadget:

Good House Keeping

Hlavní výhodou tohoto nového počinu z dílny kalifornského giganta je jeho cena. Tablet nabídne díky čipu Apple A12 Bionic dokonalý výkon, a to za zcela přívětivou cenu. Tablet je ideální pro běžnou práci, avšak nezalekne se ani složitějších operací a rozhodně se na něj budete moci spolehnout. Jeho nevýhodou je však poměrně delší doba nabíjení, která je pochopitelně způsobena Lightning kabelem. V případě loňského iPadu Pro Apple vsadil na technologii USB-C, která dokáže zařízení nabíjet daleko rychleji.

Nový iPad Air se tudíž stává perfektní volbou pro každého, kdo se na svůj tablet potřebuje vždy spolehnout. Díky jeho dlouhotrvající výdrži baterie a perfektnímu výkonu pro vás bude Air perfektním společníkem na vašich nejrůznějších cestách. Pokud však toužíte skutečně po tom nejlepším, co tablet může nabídnout, sáhnout byste měli spíše po iPadu Pro. Ten vás však vyjde v základní konfiguraci o 8 500 korun dráž a vy byste si případnou koupi měli pečlivě rozmyslet.

Související články

Dnes nejčtenější